Nie wystarczy zdrowa dieta, aby w pełni rozwiązać problem wypadających włosów. Równie ważna jest właściwa pielęgnacja – nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą szkodzić naszej fryzurze i niszczyć wszystkie efekty uzyskane dzięki witaminom i minerałom. Podstawowym produktem jaki używamy jest szampon. Czy wiesz jak wybrać ten najodpowiedniejszy?

Nawet najlepsze szampony na wypadanie włosów nie są w stanie zlikwidować całkowicie tego problemu – to naturalne następstwo cyklu życia włosa. Normą jest że tracimy ich codziennie od 80 do 100 sztuk. Jednak stosując nieodpowiednie kosmetyki, możemy przyczynić się do nadmiernego wypadania. Warto poświęcić chwilę, aby zajrzeć w jego skład stosowanego najczęściej szamponu na wypadanie włosów i przeanalizować – czy rzeczywiście jest on korzystny dla nas.

Dobry kosmetyk powinien przede wszystkim oczyszczać skórę głowy i włosy z nadmiaru sebum, unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń i resztek produktów do stylizacji. Pamiętajmy, żeby zwracać uwagę na użyte środki myjące. To główne składniki szamponów, dlatego ważne jest, aby dobrać je właściwie. Najpopularniejsze: SLS i SLES często mogą podrażniać i przesuszać bardziej wrażliwą skórę głowy. Na rynku dostępne jest wiele alternatyw dla tych dwóch środków, np. SMS czy ALS – są równie skuteczne jeżeli chodzi o tworzenie ułatwiającej mycia piany, jednak działają delikatniej.

Szampon, jako kosmetyk oczyszczający, nie powinien zawierać składników, które mogłyby obciążyć włosy podczas mycia takich jak oleje czy masła roślinne. Może jednak mieć szereg substancji pielęgnujących skórę głowy i stymulujących rozwój cebulek włosowych. Warto wybierać produkty z działającym kojąco pantenolem, nawilżającym sokiem z aloesu, bądź też kofeiną – poprawi ona mikrokrążenie skóry głowy, dzięki czemu cebulki będą lepiej dotlenione i zaopatrzone we wszystkie witaminy i minerały.

Producenci szamponów, coraz częściej wyszukują nowe formuły, które działają odżywczo i sprawiają że szampon staje się już nie tylko kosmetykiem myjącym, ale też pielęgnującym. Dobrym przykładem takiego kosmetyku, jest produkt marki Biotebal z unikalną formułą InnoBioxinum.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku