Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego ubrania odebrane z pralni chemicznej mają tak dobry fason? Wszystko dzięki temu, że są prasowane w pionie. W ten sposób możesz dbać o nie również w domu. Zakup parownicy do ubrań to wydatek kilkuset złotych, który znacznie podnosi komfort życia.

Jak pielęgnować odzież z pomocą steamera?

Prasowanie w pionie nie jest trudne – wystarczy nieco wprawy. Odzież należy rozwiesić na specjalnym wieszaku, a następnie skierować na nią strumień gorącej pary. Nie da się przy tym czegoś zepsuć. Prasowacz nie może przypalić ubrań. W przeciwieństwie do żelazka, nie pozostawia na nich także nieestetycznych, błyszczących śladów.

Parownica do ubrań doskonale nadaje się do prasowania eleganckiej odzieży. Pozwala w kilka minut nadać pożądany fason koszulom, marynarkom i sukienkom. Doskonale nadaje się również do odświeżania płaszczy i kurtek – warto wykorzystać go zwłaszcza wtedy, gdy odzież wyjmujemy po kilku miesiącach z szafy. Gorąca para prostuje włókna, odświeża je, a dodatkowo skutecznie usuwa brzydkie zapachy – w tym woń dymu tytoniowego.

 

Inne zastosowania prasowacza parowego

Steamer pomoże także w wielu domowych czynnościach. Gorąca para świetnie dezynfekuje. Można wykorzystać ją do odświeżania pościeli, materaców i tapicerki mebli. Prasowacz parowy pozwali także wyczyścić pluszowe zabawki. Parownica nadaje się również do kształtowania nakryć głowy. Kapelusze pod wpływem pary stają się miększe i pozwalają się modelować. Po ostygnięciu na stałe zachowują pożądany fason.

Prasowacz parowy można także wykorzystać przy pracach domowych. Pomoże w czyszczeniu trudnych zabrudzeń w kuchni i łazience. Specjalna wąska końcówka pozwala skierować strumień pary w najbardziej problematyczne miejsca i usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzania bez użycia środków chemicznych. Steamer można wykorzystać także w czasie remontu. Urządzenie nadaje się doskonale do rozmiękczania starych tapet i wykładzin. Gorąca para z powodzeniem usunie też pozostałości folii i innych naklejek szpecących szyby.

Opracowanie: PrasowaczeParowe.plNajczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku