Ci z nas, którzy zetknęli się z e-commerce od strony sprzedawcy, na pewno zetknęli się ze środowiskiem PrestaShop - jedną z najpopularniejszych, darmowych platform do implementacji sklepu internetowego na posiadanej domenie. O ile jednak sama podstawka jest bezpłatna, o tyle różne dodatki do sklepu, jak skórki czy moduły, zwykle kosztują.  Czy warto za nie płacić? A może lepiej zdecydować się na darmowe, amatorskie rozszerzenia?

1. Moduły do PrestaShop - co to właściwie jest?

2. Czy warto kupować moduły, czy może lepiej korzystać z darmowych?

 

Moduły do PrestaShop - co to właściwie jest?

PrestaShop jest środowiskiem, które składamy jak klocki, tworząc sklep z gotowych materiałów. Moduły są właśnie tymi klockami, które pozwalają nam na implementację konkretnych funkcjonalności na stronie, począwszy od estetyki, a skończywszy na ułatwianiu życia klientom i obsłudze. W ramach modułów możemy wyróżnić różnego rodzaju banery, pokazy slajdów, wstawki blogowe, informacje o newsletterze itp. Z kolei moduły bardziej techniczne to zwykle elementy takie, jak bramki płatności, funkcje zarządzające zamówieniami czy rozszerzenia dotyczące przewoźników i sposobów dostawy.  Część dodatków PrestaShop jest widoczna dla klienta i ma wpływ na jego odbiór sklepu, podczas gdy część działa bardziej na korzyść operatora strony, ułatwiając np. drukowanie etykiet z adresami czy potwierdzanie i rozliczanie płatności.

 

Czy warto kupować moduły, czy może lepiej korzystać z darmowych?

Oczywiście, niektóre moduły PrestaShop z definicji są darmowe - bramki płatności, niektóre elementy graficzne czy systemy obsługujące konkretnego przewoźnika zwykle nie wymagają poniesienia żadnej dodatkowej opłaty. Jeżeli jednak zależy nam na jakimś specyficznym module, przykładowo wspierającym nietypową formę płatności czy ułatwiającym zarządzanie sklepem, większość z dostępnych na rynku rozwiązań będzie płatna. Niektóre rozszerzenia mają swoje darmowe odpowiedniki, jednak korzystanie z nich przy profesjonalnym sklepie nie jest dobrym pomysłem. Musimy pamiętać, że płacąc za moduł kupujemy nie tylko kilka linijek kodu, który przyspiesza naszą pracę, ale przede wszystkim wsparcie techniczne ze strony autora. O tym, jakie dodatki PrestaShop warto kupić, aby usprawnić sklep, przeczytasz pod adresem https://x13.pl/moduly-prestashop.

 

PrestaShop to jedno z najpopularniejszych środowisk dla sklepów e-commerce. Z racji swojej popularności ciągle tworzone są nowe moduły, które mają na celu usprawnić naszą pracę z tą platformą. Jeżeli zależy nam na najwyższej jakości dodatkach, warto zainwestować w nie, zamiast szukać darmowych odpowiedników.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku