Niektóre masaże mają szereg pozytywnych skutków. Nie tylko odprężają, ale również oddziałują w odmienny sposób na tkankę łączną skóry. Przyczyniają się między innymi do jej odchudzania i odmładzania. A raczej wspomagają swoim działaniem na poszczególne, masowane partie ciała. Chcesz wymodelować sobie sylwetkę? Skorzystaj właśnie z endermologii! To doskonała metoda na wiele twoich problemów i dolegliwości z całym organizmem, a zwłaszcza ze skórą i cellulitem. A jeżeli jeszcze wspomaga odchudzanie? To wybór wręcz idealny!

Endermologia – czym dokładnie jest?

To wymieniony we wstępie masaż podciśnieniowy. Uaktywnia on metabolizm tkanki, pasując do diety i ćwiczeń dla osób otyłych. Stymuluje, co jest równie istotne, włókna do produkcji kolagenu, tak potrzebnego skórze i całemu organizmowi. Podczas działania korzysta się ze sporej siły nacisku. Jej działanie może również oczyścić, ujędrnić, a nawet – ku zdziwieniu – zmniejszyć różne rodzaju bólu, na przykład ból kręgosłupa. Endermologia ma więc działanie również terapeutyczne. Z jej pomocą dodatkowo ujędrnimy skórę i wygładzimy niepozorne zmarszczki, a także poprawimy elastyczność. Na efekty nie trzeba długo czekać. Zobaczą je zwłaszcza pacjenci, którzy zdecydowali się na likwidację cellulitu właśnie tą metodą.

Masaż podciśnieniowy na reumatyzm

A jakie bóle leczy masaż podciśnieniowy? Przede wszystkim te związane z dolegliwościami reumatycznymi. Wtedy masaż jest częścią całej rehabilitacji. Wyleczy częściowo również bóle mięśniowe, nie tylko w obrębie kręgosłupa. Usunie toksyny z organizmu i sprawi, że pacjent poczuje się dosłownie jak kilka lat temu, kiedy nie męczyły go różne bolesne dolegliwości.

Jak wygląda masaż podciśnieniowy?

Zabieg rozpoczyna przebranie się pacjentki w specjalny, dedykowany temu zabiegowi kombinezon. Bardzo dokładnie przylega on do ciała. Dzięki temu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu z ludzką skórą. Masaż wykonuje głowica sterowana za pomocą komputera. Z czego zaś składa się głowica, wykonująca zabieg? Z ruchomych rolek, które pracują niezależnie od siebie, a także komory ssącej. Rolowanie skóry pacjentki odbywa się wewnątrz i na zewnątrz. To pobudza skórę do szybszej regeneracji. Jaka jest intensywność działania rolek? Wszystko zależy od wcześniejszych ustawień i partii, na które oddziałuje maszyna. Ile trwa? Zabieg może potrwać do trzydziestu minut, nie dłużej. Cena jest różna. Ma na nią wpływ wybór gabinetu medycyny estetycznej, w którym odbywa się masaż.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do gabinetu kosmetycznego Afrodyta: https://afrodytasalon.pl


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku