Niektóre osoby są bardzo przywiązane do swoich ulubionych perfum. Odpowiada im zawarta we flakonie kompozycja zapachowa, czują się w niej dobrze i po prostu ja lubią. Niemniej jednak, czasami każdy pragnie zmian. Udowodniono, że ludzie preferują nowe zapachy, które są oparte na tej samej nucie bazowej i szczytowej kompozycji perfum. Jak zatem znaleźć swoje następne ulubione perfumy?

Zapach przyprawiający o ból głowy?

Czy ciebie też, po spontanicznej zmianie zapachu swoich perfum, boli głowa? Niektóre perfumy, niedopasowane do indywidualnych preferencji, mogą przytłaczać i nawet powodować mdłości! Takie odczucia towarzyszą zwykle osobom o wrażliwszym zmyśle węchu. Aby zminimalizować ryzyko tego rodzaju skutków, oprócz dobrego dopasowaniu zapachu, warto rozpylać perfumy wyłącznie na włosy i ubranie – omijając ciało. Jeśli nutą bazową lub szczytową twoich dotychczasowych perfum jest np. fiołek, wybierając nowy zapach szukaj fiołka w składzie. W ten sposób możesz, nie tylko zaoszczędzić sobie złego samopoczucia wynikającego z niedopasowanego zapachu, ale znaleźć także nowe perfumy o zapachu fiołków, które okażą się kolejnym hitem na twojej półce.

Dopasuj nowy ideał

Aby zawęzić grono perfum, które mogą Ci odpowiadać, skup się na składzie poszczególnych kompozycji i szukaj podobnych. Nowy zapach będzie porównywalny, jeśli baza i głowa zapachu będą zbliżone do poprzednich perfum. Tym co nada im odmiennej woni jest nuta serca – tu możesz eksperymentować.

Jeśli dotychczas perfumy z piżmem należały do twoich hitów, ale szukasz zmiany i pragniesz spróbować czegoś kompletnie odmiennego – unikaj piżma w składzie nowych zapachów i zastąp je np. świeżymi cytrusami lub nutą zielonej herbaty. Bardzo zbliżone do zapachu piżma są z kolei ambra perfumy. Posiadają podobny, ciepły i nieco orientalny klimat, który sprawdza się zarówno w damskich jak i męskich kompozycjach.

Stojąc przed wyborem nowego flakonu perfum, zastanów się czy chcesz spróbować kompletnej odmiany, czy też bardziej podobnego zapachu o nieco innej tonacji. Jeśli wiesz co lubisz albo czego chcesz uniknąć – badaj i porównuj składniki poszczególnych perfum. Skład ich podstawy i głowy jest ściśle związany z kategorią zapachu np. drzewne, cytrusowe, kwiatowe, orientale itp. Teraz, kiedy wiesz już nieco więcej o strukturze zapachu - poszukaj czegoś nowego na wiosnę!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zapachy damskie

Wersja do druku