Buty na obcasie są wyjątkowo kobiece, podkreślają sylwetkę i nadają jej lekkości, a jednocześnie pozwalają uwidocznić niepowtarzalny charakter każdej z pań. Dlatego buty te są tak chętnie i często wybierane. Buty na obcasie pasują także do wielu stylizacji, co również wpływa na ich dużą obecność w szafie niemal każdej kobiety. Jednak nie zawsze buty na obcasie, które podobają nam się w sklepie, są wygodne. Poznaj 6 sprawdzonych rad, jak wybrać wygodne buty na obcasie i ciesz się pięknym i komfortowym obuwiem!

Jak kupić wygodne buty na obcasie?

1. Przed wyjściem do sklepu

Jeżeli kupujesz buty w sklepie stacjonarnym, udaj się na shopping popołudniu, kiedy Twoje nogi mają za sobą kilka godzin chodzenia. Dzięki temu zobaczysz, jak Twoje stopy będą się czuć w nowych butach po dniu spędzonym w pracy czy po kilku godzinach przetańczonych na parkiecie. Kupując buty w sobotni poranek możemy wybrać parę, która po pewnym czasie zacznie doskwierać naszym stopom. Podczas wieczornych bądź popołudniowych zakupów istnieje dużo mniejsza szansa na kupienie zbyt ciasnych bądź za dużych butów na obcasie.  

2. Rozsądna wysokość obcasa

Najbardziej efektowne są szpilki na kilkunastocentymetrowych obcasach, które skutecznie wydłużają nogi i nadają sylwetce zmysłowego kształtu. Jednak kupując nowe buty, nie można się oszukiwać. Jeżeli na co dzień nie chodzisz w butach na wysokim obcasie, nie decyduj się od razu na najwyższe pary. Wybierz raczej te z ok. 6-cio centymetrowym obcasem, a najlepiej zdecyduj się na słupek bądź koturny. Ten rodzaj obuwia jest znacznie wygodniejszy dla pań, które nie są przyzwyczajone do chodzenia w wysokich butach.

3. Odpowiedni materiał

Kupując nowe buty, oprócz odpowiedniego kroju należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Najlepszym jakościowo jest skóra, dzięki której buty są trwałe i dobrze wykończone. Wygodne buty na obcasie to między innymi te wykonane ze skóry. Materiał ten gwarantuje, że obuwie dopasuje się do Twojej stopy i w razie potrzeby lekko się rozciągnie. Należy pamiętać o tym, że długotrwałość butów skórzanych zależy także od ich pielęgnacji, dlatego należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich preparatów.

4. Wkładki do butów

Szukając wygodnych butów na obcasie do pracy, warto uświadomić sobie to, że każda para butów, w której chodzi się po kilka godzin dziennie, po jakimś czasie da o sobie znać. Eksperci z Kazar podpowiadają, że praca w szpilkach z pewnością będzie przyjemniejsza, kiedy dodatkowo zakupimy specjalne wkładki - żelowe bądź zapiętki. Dzięki nim stopy będą chronione, a chodzenie w wysokich butach bardziej komfortowe.

5. Paski przy butach

Jednym z problemów, przez które buty na obcasie są niewygodne jest niestabilność. Wpływa na nią zbyt luźno ustawiona stopa w bucie. Aby temu zapobiec, warto wybrać buty, przy których są paski. Dzięki nim stopa będzie bardziej stabilna, a nasz krok bardziej pewny i zdecydowany. Paski znaleźć można zarówno przy butach odkrytych jak i zakrytych.

6. Jak chodzić w butach na obcasie?

Kupując buty na obcasie, zazwyczaj mamy konkretny cel, do jakiego je przeznaczymy. Może to być praca, eleganckie wyjście bądź np. wesele. Należy pamiętać, że sposób chodzenia w szpilkach różni się w zależności od wysokości obcasa. Podstawowa zasada mówi, że im większy obcas, tym mniejsze kroki. Dlatego kupując wygodne buty na obcasie na wesele należy raczej zdecydować się na niższy model bądź wziąć ze sobą buty na zmianę, by móc przetańczyć całą noc.


Wygodne buty na obcasie znaleźć można w sklepie internetowym oraz stacjonarnym polskiej marki Kazar.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

miejsce na wesele

Wersja do druku