Cudów oczywiście nie będzie, bo nikt jeszcze nie wymyślił środka na WYELIMINOWANIE zespołu napięcia miesiączkowego (Nobel czeka!). Ale są sposoby na ZŁAGODZENIE PMS-a, który czasami dokucza tak, że nie wiadomo, co ze sobą zrobić. A jednym ze sposobów jest witamina B6.


Z pewnością każdy organizm będzie reagować inaczej. Informacje o wpływie witaminy B6 na PMS występują w wielu źródłach medycznych, przy czym dane na ten temat są rozbieżne. Jak to tłumaczyć? W dużej mierze może działać ten mechanizm, że NIEDOBÓR witaminy B6 może powodować nasilenie objawów napięcia miesiączkowego. I w tym nie byłoby nic dziwnego, gdyż niedobór witaminy B6 powoduje m.in.;

•drgawki,
•depresję,
•bezsenność,
•apatię,
•obniżenie sprawności procesów myślowych.

Z pewnością warto więc zadbać o optymalny poziom witaminy B6 w organizmie, a wówczas jest wielce prawdopodobne, że i napięcie przedmiesiączkowe złagodzi swoje objawy. Witaminę B6 można suplementować, przy czym należy pamiętać, by wybierać produkty o jak najmniejszej zawartości substancji technologicznych i pozbawione dodatków kontrowersyjnych. Nowością na rynku jest:

Witamina B6 (P-5-P) 25 mg x 100 tabletek VEGE, marki Aliness.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie producenta:

https://aliness.pl/pl/p/Witamina-B6-P-5-P-25-mg-x-100-tabletek-VEGE/220


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku