Mezoterapia igłowa oraz osocze bogatopłytkowe to bardzo popularne zabiegi odmładzające i upiększające. Mezoterapia igłowa znana jest od wielu lat, natomiast o osoczu bogatopłytkowym, zwanym także wampirzym liftingiem zrobiło się głośno za sprawą celebrytów, którzy dzięki regularnemu wykonywaniu tego zabiegu zachowują młody, nienaganny wygląd twarzy i ciała. Bardzo często nie są dostrzegane różnice między tymi zabiegami, ich nazwy stosowane są zamiennie lub łączone, np. mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Zabiegi te mają oczywiście kilka cech wspólnych, ale nie brakuje także różnic. A najważniejsze dotyczą bezpieczeństwa zabiegu oraz jego efektów końcowych.

Co łączy zabiegi mezoterapii igłowej oraz zabieg z osoczem bogatopłytkowym?

Zarówno mezoterapia igłowa, jak i wampirzy lifting to zabiegi polegające na śródskórnym podaniu preparatów odżywczych. Taka forma podania aktywnych związków pozwala ominąć barierę naskórkową, co prowadzi do głębokiej penetracji substancji czynnych i zwiększa skuteczność ich działania. Dzięki temu oba zabiegi umożliwiają skuteczne odżywianie i odmładzanie skóry.

Kolejną wspólną cechą mezoterapii igłowej https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa/ i osocza bogatopłytkowego jest możliwość zastosowania zabiegu nie tylko na skórze twarzy, ale także skórze dłoni, szyi i dekoltu, na owłosionej skórze głowy oraz na ciele. Wykonanie zabiegu w okolicy twarzy, dekoltu czy dłoni umożliwia odżywienie skóry, a także redukcję takich nieestetycznych zmian jak zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory czy blizny potrądzikowe. Zabieg wykonany na skórze ciała umożliwia redukcję rozstępów. Z kolei zabiegi wykonane na skórze głowy doskonale uzupełniają terapię łysienia o rozmaitym podłożu, ograniczając nadmierne wypadanie włosów i stymulując ich wzrost.

Obydwa zabiegi wymagają kilkudniowej rekonwalescencji – po zabiegu skóra jest zaczerwieniona oraz obrzęknięta, a nakłucia wymagają wygojenia. Po kilku dniach nie ma śladu po nakłuciach, a ostateczny efekt zabiegu zauważalny jest po kilku – kilkunastu dniach. A dla uzyskania spektakularnych efektów warto wykonywać mezoterapię lub osocze bogatopłytkowe w seriach kilku zabiegów.

Co jeszcze łączy zabiegi z osoczem bogatopłytkowym oraz mezoterapię? Niewielka bolesność towarzysząca zabiegowi, która może zostać zniesiona dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego, krótki czas trwania zabiegu oraz możliwość wykonania zabiegu zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych. Efekt zabiegów utrzymuje się przez wiele miesięcy, a prawdziwie spektakularne zmiany w wyglądzie zauważyć można przy łączeniu tych zabiegów z innymi procedurami medycyny estetycznej.

 

A jakie są różnice między osoczem bogatopłytkowym a mezoterapią igłową?

Podstawowa różnica dotycząca mezoterapii igłowej oraz osocza bogatopłytkowego sprowadza się do użycia innych związków czynnych. W przypadku mezoterapii stosowane są profesjonalne preparaty dostosowane do rozmaitych potrzeb skóry. Wykorzystane mogą być m. in. preparaty z kwasem hialuronowym, peptydami, witaminami i minerałami, antyoksydantami czy koenzymami. Z kolei wampirzy lifting wykorzystuje osocze bogatopłytkowe pozyskane od pacjenta. W celu jego pozyskania konieczne jest pobranie próbki krwi od pacjenta oraz odwirowanie jej w celu pozyskania osocza bogatopłytkowego. Zawiera ono wiele cennych czynników wzrostu, płytek krwi oraz unikatowych związków białkowych – i na tym polega przewaga osocza bogatopłytkowego nad zabiegiem mezoterapii. Dzięki wykorzystaniu całkowicie naturalnych związków o wysokiej aktywności zabieg z osoczem bogatopłytkowym jest z jednej strony całkowicie bezpieczny, a zarazem – niezwykle skuteczny. Bezpieczeństwo zabiegu sprowadza się do braku reakcji alergicznych; tego typu reakcje mogą wystąpić w przypadku zabiegu mezoterapii, choć należą do rzadkości. Skuteczność wampirzego liftingu wynika natomiast z wykorzystania bioaktywnych związków, których fizjologiczną rolą jest stymulowanie procesów naprawczych.

Zarówno mezoterapia igłowa, jak i osocze bogatopłytkowe przynoszą doskonałe efekty w postaci odżywienia i odmłodzenia skóry, redukcji przebarwień czy blizn potrądzikowych, wygładzenia niewielkich zmarszczek czy zwiększenia elastyczności skóry. Jednak to zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/osocze-bogatoplytkowe/ uznawany jest za najbardziej innowacyjną, bezpieczną oraz przynoszącą spektakularne efekty metodą odmładzającą i upiększającą.

Artykuł powstał we współpracy z:https://neonia.com.pl

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku