Dieta pudełkowa, którą można nazwać catering dietetyczny bardzo szybko rozprzestrzeniła się po naszym kraju. Początkowo dostępna wyłącznie w dużych aglomeracjach, obecnie funkcjonująca również w małych miasteczkach. Jak to jest, że cały czas zwiększa się grupa korzystających z niej osób. 

Catering dietetyczny – jak to działa?

Co zrobić, by dieta pudełkowa zagościła w naszym domu? Po pierwsze należy znaleźć odpowiednią firmę cateringową zajmującą się tego rodzaju rozwiązaniami. Można to zrobić między innymi przez internet wyszukując fraz dieta pudełkowa mokotów - rejon oczywiście określa się do własnych potrzeb. Następnie trzeba skontaktować się z przedstawicielem firmy i zapytać o ofertę. Taka osoba może nas odesłać do strony firmy np. https://www.eatzone.pl/pl-PL/Blog/2017/07 gdzie podane są wszystkie aktualnie dostępne opcje. Z całą pewnością poleci również rozmowę z dietetykiem, z którym należy ustalić dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Co ważne, dobre firmy mają taką usługę w swojej ofercie. Po takiej konsultacji wystarczy już tylko wybrać rodzaj diety i ilość posiłków, z których ma się składać. Z dostawcą ustala się jeszcze adres i godziny dostaw. Od tego momentu dieta pudełkowa jest dostarczana codziennie przez określony umową czas. Co bardzo ważne, wiele firm oferuje tzw okres testowy. Dzięki niemu można w prosty sposób sprawdzić, czy catering dietetyczny jest dla nas odpowiedni.

Dieta pudełkowa – wady i zalety

Jako iż dieta pudełkowa cały czas zyskuje nowych zwolenników można by sądzić, że jest pozbawiona wad. Jednak nie jest wcale tak kolorowo. Mianowicie, nadal problemem może być dostęp do tego rozwiązania. Chodzi tu przede wszystkim o malutkie miejscowości, bądź wieś. Minusem będzie także, w niektórych przypadkach dość ograniczona oferta jeśli chodzi o różnorodność diet. No i cena. Choć tej wady musimy bronić. Właśnie większość przeciwników diety pudełkowej mówi o zbyt wysokich kosztach takiego rozwiązania. Nie biorą oni jednak pod uwagę czasu i wygody, które cechują tą dietę. Do tego dochodzi jeszcze kwestia zakupów hurtowych, a indywidualnych. Mianowicie jeśli chce się gotować zdrowo to trzeba zaopatrzyć się z odpowiednie produkty, które niestety nie należą do najtańszych. Dodatkowo duże paczki często się nie sprawdzają, ponieważ wymuszają gotowanie bardzo zbliżonych do siebie potraw, które wprowadzają monotonię. Dieta pudełkowa z kolei opiera się na różnorodnych posiłkach, a nadal zdrowych i dobrze zbilansowanych. Taką ofertę ma np. https://www.eatzone.pl/pl-PL/Blog. Catering dietetyczny poza oszczędnością czasu, który trzeba by w przeciwnym razie przeznaczyć na tworzenie listy zakupów, wizycie na targu, a także na cały proces przygotowań posiłku daje również sporą dawkę zdrowych nawyków. Mowa tutaj przede wszystkim o regularności i odpowiedniej ilości spożywanych posiłków.

Podsumowując catering dietetyczny jest bardzo popularny ze względu na swoje nieodparte walory. Minusy, których można się doszukać są raczej kwestią indywidualną i w znacznej mierze będą zależały od miejsca zamieszkania. Bowiem wpływa ona na dostępność diet, a także na konkurencyjność ścierających się ze sobą firm.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku