Odpowiednia pielęgnacja włosów jest bardzo ważna. Dzięki temu zawsze się dobrze prezentują i dodają nam uroku. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji włosów jest podcinanie końcówek. To sprawi, że nasze kosmyki będą wyglądać zdrowo i estetycznie. Jednak nie wszyscy mają ochotę regularnie chodzić do fryzjera. Niektórzy również obawiają się, że w salonie fryzjerskim ich włosy zostaną podcięte za krótko i z tego powodu unikają tych wizyt. Jednak warto pamiętać, że kosmyki należy podcinać regularnie. Dlatego jeśli nie chcemy chodzić do fryzjera, powinniśmy się nauczyć robić to samodzielnie.

Zacznij od zakupu odpowiedniego sprzętu

Podcinanie końcówek sprawi, że włosy będą zdrowsze. Niektórzy mogą zrezygnować z tego, ponieważ chcą zapuścić włosy jak najszybciej. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie! Włosy, które nie są regularnie podcinanie szybciej się niszczą, kruszą i rozdwajają. Dlatego lepiej nie pomijać tej czynności, a wbrew pozorom uda nami się szybciej zapuścić końcówki. Jednak jeżeli zależy nam na tym, aby dobrze wykonać to zadanie, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Podstawą oczywiście się nożyczki, które możemy kupić na https://enzopolska.pl

Jak wybrać odpowiednie nożyczki?

Prawidłowe podcięcie końcówek zależy od odpowiednich nożyczek. Przede wszystkim nie możemy tego robić sprzętem do papieru lub rzeczy. Włosy należy podcinać jedynie nożyczkami fryzjerskimi, a wtedy na pewno ich nie uszkodzimy. Pamiętajmy też, że muszą być one odpowiednio ostre, aby nie rozdwajać dodatkowo końcówek w trakcie podcinania. Warto też wybrać takie nożyczki, które będą dopasowane do Twoich dłoni. To sprawi, że podcinanie włosów będzie wygodne.

Jak podcinać końcówki?

Jest kilka metod podcinania końcówek, więc warto wybrać taką, która będzie dla nas najwygodniejsza. Dzięki temu zawsze będzie nam to dobrze wychodzić i unikniemy wizyt u fryzjera w celu poprawek. Jednak musimy pamiętać, że samodzielne podcinanie końcówek wymaga od nas dużo cierpliwości oraz dokładności. Na szczęście trudny jest pierwszy raz, ale z każdym kolejnym powinno nam iść coraz łatwiej. Najprostszym zadaniem oczywiście będzie obcinanie włosów długich lub półdługich, z krótkimi mogą wiązać się różne trudności.

Sposoby na podcięcie końcówek

Włosy można je zebrać w koński ogon nad czołem i podcinać w taki sposób, aby wszystkie kosmyki były równe. Innym sposobem jest zebranie włosów i skręcenie w koczka-banana. Następnie ścinamy te kosmyki, które z niego wystają, ponieważ to oznacza, że są uszkodzone. Większej precyzji wymaga metoda polegająca na podzieleniu włosów na kilka pasm, a następnie podcinanie każdego z nich po centymetrze. Na koniec je zwilżam i sprawdzamy, czy wszystkie są równe. Jeżeli nie, to należy je wyrównać. Można również zamoczyć włosy przed podcinaniem, a następnie ścinać je przy pomocy linijki. Osoby, które mają problem z równym obcięciem mogą poprosić o pomoc kogoś bliskiego. Warto też pamiętać, że kręcone włosy można obcinać tylko na mokro, wtedy zyskujemy pewność, że będą równe.

Jak często podcinać końcówki?

Regularne końcówki sprawi, że włosy będą zdrowe. Niestety często są one w takim stanie, że nie ma możliwości ich uratowania. Powinniśmy więc regularnie podcinać końcówki. Dlatego jeśli tego nie zrobimy, to włosy zaczną się niszczyć na całej długości. Jak często należy się decydować na ten krok? Najlepiej powtarzać tę czynność co 6 tygodni. Dzięki temu zapobiegniemy dalszym uszkodzeniom. Warto też pamiętać, że im krótsze włosy, tym częściej powinny być podcinanie.

.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku