Decydując się na usługi profesjonalnej makijażystki, najczęściej panie udawały się do wybranego salonu kosmetycznego, gdzie wykonywany był makijaż. Dziś coraz częściej odchodzi się od takiej tradycyjnej formy, na rzecz mobilnie świadczonych usług, a to przede wszystkim ze względu na zapotrzebowanie rynkowe – klientki chętnie zamawiają mobilną makijażystkę do domu. Dlaczego się tak dzieje i co zrobić, aby zdobyć zainteresowanie i zaufanie klientek? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

Mobilna makijażystka – punkt widzenia klientki

Klientki chętnie korzystają z usług profesjonalnych makijażystek mobilnych z kilku powodów. Przede wszystkim jest to dla nich bardzo duża oszczędność czasu. Jeśli szykujemy się na jakieś ważne dla nas wyjście czy przyjęcie, każda minuta jest wyjątkowo cenna. Zamawiając usługi kosmetyczne czy fryzjerskie do domu, poświęcamy czas tylko na to, nie tracimy go na dojazd, stanie w korkach czy kolejce. W ten sposób można zyskać nawet kilka godzin.

Inną kwestią jest makijaż ślubny. Wcześniejsze zamówienie mobilnej kosmetyczki do domu do oszczędność nie tylko czasu, ale przede wszystkim stresu. Poza tym wybieramy tę, która nam odpowiada, ze względu na swój profesjonalizm i podejście do klienta, a nie tę, która jest najbliżej. Zdążają się przypadki i to wcale nie rzadko, że makijażystka przyjeżdża do klientki, najczęściej panny młodej, pokonując nawet kilkaset kilometrów. W tym dniu najważniejsze jest to, żeby każda kobieta czuła się piękna i takie kwestie jak odległość czy pieniądze stają się drugorzędne.

A jeśli o pieniądzach mowa, to należy przygotować się, że usługa ta jest oczywiście droższa, bo wiąże się z kosztami dojazdu po stronie makijażystki, przez co automatycznie wydłuża się jej czas pracy. Ale i tak warto skorzystać z takie opcji, by zaoszczędzić czas i na wyjątkową okazję mieć wymarzony makijaż, który w cudowny sposób podkreśli to co w nas najpiękniejsze.

Mobilna makijażystka – punkt widzenia profesjonalnej makijażystki

Usługi kosmetyczne w postaci mobilnego makijażu mogą być uzupełnieniem oferty tradycyjnego salonu urody bądź też funkcjonować samodzielnie jako odrębny biznes. Coraz częściej makijażystki decydują się właśnie na tę drugą formę świadczenia usług, a to ze względu na:
• kwestie finansowe – otrawcie salonu jest niezwykle kosztowane (potrzebny jest lokal, meble itp.). Świadcząc usługi mobilne, poza oczywiście wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, potrzebny jest porządny kuferek z odpowiednim wyposażeniem… i tyle;
• brak opłat z tytułu wynajmu lokalu i rachunków za prąd, wodę itp.;
• brak jakichkolwiek formalności związanych z odbiorem lokalu przez sanepid;
• dzięki niższym kosztom prowadzenia działalności, makijażystki mają możliwość zaproponowania swoim klientkom niższej ceny za usługę, stając się tym samym konkurencyjne w stosunku do makijażystek stacjonarnych – pracujących tylko w salonach;
• elastyczny grafik – makijażystki mobilne pracują wtedy, kiedy mają umówioną wizytę u klientki, mogą to być niestandardowe godziny, np. wieczorne, a także praktycznie każdy dzień (jeśli makijażystka wyrazi na to zgodę), nawet w święta. Jest to bardzo duże ułatwienie dla klientek, które właśnie w takie dni najchętniej chcą skorzystać z ich usług. W salonach kosmetycznych, usługi z zakresu makijażu świadczone są w określonych godzinach, najczęściej od 9.00 do 17.00, a nawet w konkretne dni z wyłączeniem weekendów.

Makijażystka w domu – jak ułatwić jej pracę?

Zapraszając makijażystkę do swojego domu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które mogą znacznie podnieść komfort im pracy, dzięki czemu całe przedsięwzięcie pójdzie znacznie sprawniej, no i przyjemniej.
1. Wybierzemy odpowiednie miejsce, w którym będzie dostęp do światła i lustro. Makijażystka potrzebuje też odrobinę przestrzeni, by mogła swobodnie podczas pracy poruszać się. Musi też mieć na czym rozłożyć swoje kosmetyki, których jest naprawdę sporo, przyda się więc stół …no chociaż stolik.
2. Robienie makijażu, zwłaszcza ślubnego czy artystycznego, zajmuje nawet kilka godzin, przydałby się więc jakiś krzesło lub stołek, z którego podczas pracy makijażysta mogłaby skorzystać. Najlepszy byłby z regulowaną wysokością, ale w ostateczności nawet zwykły z pewnością będzie przez nią mile widziany.
3. Zapewnijmy odrobinę spokoju - najlepiej jak na moment robienia makijażu nikt nie będzie wam przeszkadzał. Ciągłe chodzenie za plecami, gadanie, bardzo przeszkadza i rozprasza, a to wydłuża czas pracy i może negatywnie wpływając na jej jakość, czego z pewnością nie chciałaby żadna z nas.

Zareklamuj się ma Kuuma.pl!

Jeśli jesteś profesjonalną makijażystką, posiadasz odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje i umiejętności zareklamuj się na portalu kumma.pl, aby trafić do większego grona klientów i zostać dostrzeżona. Do doskonała szansa dla tych, którzy chcą wejść na rynek ze swoimi usługami, jak również dla profesjonalnych kosmetyczek, które dotychczas wykonywały makijaże tylko w swoim stacjonarnym salonie. Dzięki kuuma.pl masz szansę pokazać na co Cię stać i zarobić przyzwoite pieniądze, za wykonywanie pracy, którą naprawdę lubisz.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Stoły i ławy ogrodowe

Wersja do druku