Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak walczyć z trądzikiem. Nie jest to łatwe, ponieważ nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest to choroba przewlekła, z która trzeba radzić sobie przy pomocy specjalisty. Walczenie z trądzikiem może być długotrwałym zadaniem, które zajmuje nawet kilka lat. Stałe efekty można jednak osiągnąć przy odpowiednim leczeniu. A osoby z trądzikiem często popełniają błędy podczas leczenia, które mogą doprowadzić do zaostrzenia się problemów z cerą. Koniecznie przekonaj się, jakie są sposoby na walkę z trądzikiem oraz w jaki sposób można go zwalczyć raz na zawsze.

(Sprawdź opinię o Green Barley Plus - https://chudzianka.pl/moja-opinia-o-green-barley-plus/)

 

1.Nie wyciskaj pryszczy


To błąd wielu osób, które mają problemy z trądzikiem. Oczywiście nie łatwo jest zwalczyć trądzik i niestety nie jest to posunięcie, które ma skuteczne działanie na wygląd cery. Po pierwsze wyciskanie sprawia, że bakterie roznoszą się po całej skórze, a to przyczynić się może do rozniesienia się trądziku na większe obszary skóry. Dodatkowo podczas wyciskania do rany mogą dostać się bakterie, które zaostrzą stan zapalny, a to sprawi, że zamiast zagoić się i zniknąć, to zaskórniak przemieni się w zmianę ropną, która będzie jeszcze bardziej widoczna i nie zniknie przez kilka kolejnych tygodni. Kolejnym powodem, dla którego nie warto jest wyciskać krost, jest to, że ten zabieg może przyczynić się do pojawienia się blizn na skórze, które nie łatwo będzie usuną.

(Odkwaszenie organizmu - recenzja - https://chudzianka.pl/spirulin-plus-na-oczyszczenie-i-odkwaszenie-organizmu/)


2. Myj twarz i dbaj o higienę


Wiele osób mających problem z cerą trądzikową zapomina o prawidłowej pielęgnacji. A jej podstawą jest zadbanie o czystość skóry, czyli konieczne jest jej mycie. Nie można jednak używać do tego jedynie wody, czy środków o działaniu antybakteryjnym. Oba te sposoby sprawiają, że skóra może się wysuszyć, a to sprawi, że znacznie trudniej będzie sobie poradzić z trądzikiem. Najlepiej używać delikatnych kosmetyków, które nie uczulają i nie wysuszają. To właśnie one pomogą oczyścić skórę i złagodzić zmiany trądzikowe.

(Tabletki z piperyną - czy dobre? https://chudzianka.pl/tabletki-na-odchudzanie-z-piperyna-przeglad-jakie-wybrac/)

3. Pamiętaj o nawilżaniu

Twarz potrzebuje nawilżenia od zewnątrz i od wewnątrz. Oba te procesy są konieczne dla uzyskania jak najlepszych efektów leczenia trądziku. To właśnie przez skórę organizm traci najwięcej wody, a to sprawia, że może się ona zrobić przesuszona i nadmiernie wrażliwa. Kiedy skóra jest sucha, zwiększa się aktywność gruczołów łojowych, co przyczynia się do zaostrzenia trądziku. Tak więc jeśli chcesz go skutecznie leczyć, to koniecznie pamiętaj o zastosowaniu kremów nawilżających, a także pij duże ilości wody. Jest to konieczne, by skóra była dobrze nawilżona i sprawnie się regenerowała.


4. Wybieraj się na zabiegi kosmetyczne

Jest wiele zabiegów kosmetycznych, które mogą pomóc ci w walce z trądzikiem. Trzeba jednak pamiętać, że o tym, co najlepsze dla naszej skóry wie najlepiej specjalista. Tak więc warto udać się do kosmetyczki i zapytać się jej jaki zabieg nam poleca. Jednym z najlepszych zabiegów jest peeling enzymatyczny. Jest to zabieg, do którego używa się kwasów owocowych i roślinnych. Dzięki nim skóra staje się lepiej ujędrniona, elastyczna i skłonna do szybkiej regeneracji. Takie zabiegi złuszczają stary naskórek i wygładzają skórę, a także zmniejszają widoczność blizn i zmian trądzikowych. Jednak do najlepszych efektów należy wykonywać serię takich zabiegów.

5. Zdrowo się odżywiaj

 

Wiele osób nie zwraca uwagi na to co je i to jest duży błąd. Nieprawidłowo zbilansowana dieta nie jest odpowiednia dla zdrowia całego organizmu i ciała. Może ona doprowadzić do niedoborów, które mogą przyczyniać się do zaostrzenia trądziku, a nawet rozpoczęcia problemów z cerą. Dodatkowo jedzenie fast foodów sprawia, że organizm zaczyna się zanieczyszczać od środka, a problem z trądzikiem to nie tylko zewnętrzna zmora i czynniki, ale również wewnętrzne problemy organizmu. Tak więc dbaj o swoją dietę i wybieraj zdrowie i dobrze zbilansowane posiłki. Tylko dzięki temu będziesz w stanie zadbać o swoją cerę. Pamiętaj również o tym, by do organizmu dostarczać cenne składniki odżywcze, które dbają o zdrowie skóry i wspierają proces regeneracji i odbudowy naskórka.
6. Skorzystaj z pomocy specjalisty
Nie ma co liczyć na to, że trądzik i zaskórniaki zaczną znikać same. Nie ma również sposobu domowego, który pomoże nam zwalczyć trądzik raz na zawsze. Często wiele osób zaczyna leczenie trądziku na własną rękę, ale takie działania zazwyczaj kończą się zaostrzeniem problemu lub nie dają żadnych efektów. Warto więc pamiętać, że trądzik to poważna choroba, którą powinno zwalczać się z pomocą specjalisty. Jeśli pojawiają się u ciebie pierwsze objawy trądziku, to od razu udaj się na konsultację do dermatologa, który wybierze sposób leczenia i dobierze odpowiednie do twojego problemu leki. Leczenie trądziku może trwać wiele miesięcy, a nawet lat. Trzeba się więc uzbroić w cierpliwość i zadbać o to, by naszą cerą zajmował się ktoś, kto wie co robi. Lepiej nie działać na własną rękę, ponieważ takie działania mogą się dla nas źle skończyć.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

dieta pudełkowa

Wersja do druku