Najnowszy telefon od Apple to przedmiot westchnień wielu osób. Pod bezbłędną estetycznie obudową kryje się bardzo wydajny układ, a konstrukcja ma funkcje, których na próżno szukać w konkurencyjnych telefonach. Czy są one warte swojej ceny? Przekonajmy się.

Obsługa za pomocą gestów

W telefonie nie znajdziemy tradycyjnego przycisku home. iPhone X to telefon, który można obsługiwać dzięki gestom. Za pomocą kilku intuicyjnych ruchów z łatwością wybierzemy potrzebną nam opcję. Nauka gestów jest zdumiewająco łatwa, a satysfakcja ogromna. Interfejs tego telefonu to ważny krok na drodze rozwoju smartfonów. Apple po raz kolejny wyznaczyło ważny trend.

 

Rozpoznawanie twarzy

Identyfikacja biometryczna przy pomocy komponentów, takich jak czytnik linii papilarnych czy skaner rysów twarzy, to najwygodniejsza forma zabezpieczenia telefonu. Wystarczy dotknąć czujnik lub zwyczajnie popatrzeć na urządzenie. Face ID to kolejny ukłon w stronę użytkownika – dzięki tej funkcji, codzienny kontakt ze smartfonem staje się jeszcze łatwiejszy. W iPhonie X nie znajdziemy sensora Touch ID znanego z poprzednich modeli, ponieważ rozpoznawanie twarzy działa bez zarzutu i okazał się on po prostu zbędny.

FaceTime

Komunikator od Apple to najlepsze rozwiązanie, jakie znajdziemy na rynku. Jakość rozmów wideo jest doskonała, nawet gdy łącze internetowe pozostawia wiele do życzenia. Google Duo dostępne w telefonach z Androidem nie jest w stanie zaoferować tak dobrej jakości rozmów.

iMessage

To kolejna funkcja zarezerwowana wyłącznie dla posiadaczy iPhonów. Dzięki niej możemy przesyłać wiadomości tekstowe i obrazkowe z wykorzystaniem pakietu danych lub sieci WiFi. Będąc poza Unią Europejską, unikamy wysokich kosztów roamingu. Istnieje jednak warunek – osoba, z którą się komunikujemy, również musi posiadać telefon iPhone X lub któryś z wcześniejszych modeli.

Innowacyjny aparat

Flagowy smartfon z Cupertino ma doskonałe parametry. Najlepszym dowodem na to jest jakość zdjęć, które zrobi użytkownik, nawet jeśli nie ma choćby podstawowej wiedzy na temat fotografii. W górnej belce telefonu oprócz obiektywu umieszczono również specjalną lampę oświetlającą twarze w podczerwieni oraz czujnik światła. Efekty trzeba zobaczyć na własne oczy.

Nagrywanie ekranu

Ciekawą funkcją jest również nagrywanie ekranu. Każdy iPhone X wykona tę czynność bez najmniejszego problemu. Dzięki nagraniu możemy pokazać znajomym wszystko, co dzieje się w naszym telefonie. Nie trzeba już tłumaczyć, można pokazać. Cały proces nagrywania zajmie zaś tylko kilka sekund.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku