Gwiazdy show-biznesu z Polski i zza granicy wprost oszalały na jego punkcie. Dziś każda gwiazda dbająca o zdrowie i linię korzysta z cateringu dietetycznego, polecając konkretne firmy, z usług których korzysta.

O czym to świadczy? Wszystkie statystyki wskazują, że rok 2019 zdecydowanie będzie należał do diet pudełkowych. I co ważne, są one dostępne nie tylko dla ludzi z show-biznesu. Dziś każdy z nas może mieć swoją dietę pudełkową!

Diety pudełkowe – w tym roku zawojują świat!

Chociaż o cateringu dietetycznym mówi się od niedawna, w stosunkowo krótkim czasie zyskał on mnóstwo odbiorców, z czego zdecydowana większość gorąco poleca tę formę żywienia. To spowodowało, że w ciągu ostatniego roku powstało wiele nowych firm świadczących usługę cateringu dietetycznego, i nadal powstają kolejne.

Dzięki temu z diet pudełkowych mogą korzystać już nie tylko mieszkańcy dużych miast, takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań, ale także mniejszych miejscowości. Co więcej, mogą oni wybierać spośród kilku firm, i dostosować swoje zamówienie do indywidualnych potrzeb i gustów.

Nie jesz mięsa? Zamów dietę wegetariańską.

Nie możesz spożywać glutenu? Żaden problem, po prostu zamów dietę bezglutenową!

A może jesteś sportowcem i potrzebujesz specjalnych, wysokobiałkowych posiłków? To również zostanie uwzględnione!

Diety pudełkowe opanowały świat, ponieważ korzystać może z nich każdy, bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia i upodobania żywieniowe. Wystarczy w zgłoszeniu podać, jakie produkty możemy i lubimy jeść, a jakich niekoniecznie, oraz jaką kaloryczność mają mieć nasze posiłki, a dietetycy opracują unikalne menu uwzględniające wszystkie nasze uwagi. Co więcej, każdego dnia dostaniemy zupełnie inny zestaw posiłków, dzięki czemu nasza dieta nigdy nie będzie monotonna.

Jak działa catering dietetyczny?

Jak sama nazwa wskazuje, ideą firm cateringowych z dietami pudełkowymi jest dostarczanie zestawu pięciu posiłków do Klienta pod wskazany adres i o konkretnej godzinie. Każde danie jest przyrządzone tego dnia, w którym trafia do rąk Klienta, zatem są to potrawy świeże i zdrowe.

Na każdym pudełku znajduje się opis dania oraz jego kaloryczność. W skład zestawu wchodzi śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja. Posiłki mają odpowiednio duże porcje, dzięki czemu nie jesteśmy w ciągu dnia głodni, nie musimy więc dodatkowo przyrządzać posiłków czy podjadać na mieście.

Diety pudełkowe mają różne ceny, obecnie ich koszt wynosi od 800 do jakichś 1,400 złotych, w zależności od rodzaju posiłków i częstotliwości dostaw. Catering dietetyczny może dostarczać nam posiłki codziennie, od poniedziałku do piątku albo tylko w weekendy. W zależności od potrzeb może też dostarczać je w konkretne dni tygodnia. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści.

Dlaczego warto przejść na dietę pudełkową?

Największą zaletą diet pudełkowych jest ich wartość odżywcza. Posiłki są urozmaicone, zawsze odpowiednio zbilansowane, świeże i smaczne. Dzięki temu, bez żadnego wysiłku możemy zadbać o swoje odżywianie, na zawsze żegnając się z niezdrowymi przekąskami czy posiłkami o wątpliwej wartości odżywczej.

Catering dietetyczny umożliwia bowiem skomponowanie unikalnego menu we współpracy z doświadczonymi dietetykami, zatem uzyskane posiłki są dopracowane pod każdym względem.

Diety pudełkowe to fantastyczne rozwiązanie także dla tych, którzy na co dzień nie mają czasu lub nie lubią gotować. Zamiast się do tego zmuszać, mogą zamówić catering dietetyczny z dostawą do domu i każdego dnia cieszyć się smakiem pysznych dań. W ten sposób oszczędzamy nie tylko czas, ale i pieniądze, które wydalibyśmy na zakupy, prąd, wodę oraz gaz.

Diety pudełkowe mogą też skutecznie wspomóc nasze odchudzanie. Jak wiadomo, zdrowe żywienie to już połowa sukcesu na tej drodze. Wpływa nie tylko na naszą wagę i obwód w pasie, ale przede wszystkim na samopoczucie. Zdrowe odżywianie poprawia metabolizm, a co za tym idzie, szybsze spalanie tkanki tłuszczonej.

Z cateringiem dietetycznym bycie na diecie już nigdy nie będzie wzbudzać złych skojarzeń. Obecność naprawdę wielu firm cateringowych na polskim rynku sprawia, że możemy porównać oferty przynajmniej kilku z nich i wybrać tę, która dla nas jest najkorzystniejsza.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku