Naszyjniki typu celebrytka to najmodniejsza biżuteria sezonu, która jednocześnie jest niezwykle subtelna. Jeżeli cenisz delikatne dodatki, które podkreślają kobiecość, to koniecznie musisz zapoznać się z dostępnymi modelami celebrytek. Wybór wzorów jest niezwykle różnorodny, żaden symbol nie jest jednak przypadkowy. Zobacz, co się za nimi kryje.

Celebrytka - złota i srebrna

Celebrytka to niezwykle delikatny łańcuszek, który posiada zazwyczaj pojedynczą bądź podwójną zawieszę. Wśród symboli dominuje przede wszystkim koło, serduszko, koniczynka, piórko, znak nieskończoności oraz skrzydło. W związku z tym, że tego rodzaju biżuteria jest bardzo popularna wśród znanych osób (celebrytów) ich nazwa to właśnie celebrytki. Są one zazwyczaj dostępne w dwóch wariantach: złotym i srebrnym. Srebrny łańcuszek celebrytka okaże się idealnym wyborem na co dzień, a złoty będzie niezastąpiony na ważne wyjścia. Obecnie panuje moda zwłaszcza na biżuterię srebrną, która nierzadko uważana jest za bardziej uniwersalną, gdyż pasuje niemal do każdego stroju.

Jaki symbol celebrytki wybrać?

Załącznik:
celebrytka.jpg

Symbole celebrytek są bardzo kobiece, a każdy z nich kryje w sobie jakieś przesłanie. Podczas wyboru konkretnego wzoru możemy kierować się po prostu naszym upodobaniem bądź właśnie znaczeniem. Poniżej krótki przewodnik po najpopularniejszych symbolach.

  • Kółeczko w otworem - to zdecydowanie bardzo powszechny wzór, który jednocześnie doskonale wpasowuje się w klasyczną elegancję. Co właściwie oznacza? Koło jest symbolem teorii karmy, z którą możemy spotkać się w buddyzmie. Zgodnie z karmą nasz los zależny jest w dużej mierze od naszych uczynków, gdyż zarówno dobre, jak i złe, mają do nas wracać. Koło symbolizuje także kobiecą siłę.
  • Znak nieskończoności - czyli leżąca ósemka, to wzór który oznacza przede wszystkim nieprzemijające uczucie i wierność. Odnosi się zarówno do miłości, jak również przyjaźni.
  • Serce - tak jak w każdym przypadku, oznacza głównie miłość oraz całkowite oddanie. Z tego też względu wybierają je zwłaszcza mężczyźni dla swoich wybranek.
  • Koniczynka - to symbol szczęścia, a także sukcesy i siły życiowej. Jest to doskonały wybór dla osób, którym na co dzień brakuje wiary we własne możliwości.
  • Gwiazdka - symbolizuje odnalezienie życiowej drogi oraz marzenia, a także harmonię i nadzieję.
  • Rozetka - kółko z ażurowym wypełnieniem to przede wszystkim oznaka kobiecości oraz luksusu.
  • Skrzydło - ten wzór odnosi się do naszej sfery duchowej, to jednocześnie symbol wyobraźni i wolności. Polecany dla osób o artystycznej duszy.

Wszystkie z powyższych modeli znajdziemy na stronie sklepu jubilerskiego https://www.marko.pl/naszyjniki-srebrne.

Jak nosić celebrytkę?

W tym sezonie modne są szczególnie celebrytki podwójne, które na pierwszy rzut oka przypominają dwa oddzielne naszyjniki. To wybór idealny dla kobiet, które cenią gustowne wydatki, jakie jednocześnie odgrywają dominującą rolę w stylizacji. Celebrytka okaże się świetnym rozwiązaniem także dla Pań, które nie przepadają za zbyt dużą ilością błyskotek. Założyć można je również do pracy, spotkanie z przyjaciółmi lub na randkę. Do kompletu dobrać warto także bransoletkę. W salonach jubilerskich z pewnością znajdziemy specjalne zestawy celebrytek. To dobre rozwiązanie dla kobiet, które lubią komplety.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku