Wrocław to czwarte co do wielkości miasto w Polsce. Jest stolicą województwa dolnośląskiego i zamieszkuje go ponad 600 000 mieszkańców. Nic więc dziwnego, że zwykły turysta może mieć problem z trafieniem w miejsce docelowe.

Wrocław to miasto, które oferuje szereg rozmaitych atrakcji zarówno kulturowych jak i rozrywkowych. Wyjątkowa architektura na którą wpływ miały kultura czeska, polska i niemiecka oraz mnogość tych miejsc sprawia, że do tego Wrocławia zjeżdżają się turyści z całego świata.

Noclegi blisko ZOO Wrocławskiego

Waszym przewodnikiem po Wrocławiu jest Justyna z Apart hotelu apartamenty Wrocław 24, zapewniającego nocleg w apartamentach na starym mieście we Wrocławiu. Apartamenty to doskonała opcja noclegu we Wrocławiu. Główną ich zaletą jest położenie w centrum. Apartamenty są przystosowane do różnej liczby osób, to bardzo wygodne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi! Nasze apartamenty znajdują się niedaleko Wrocławskiego ZOO. Z łatwością dotrzecie tam tramwajem, autobusem, które znajdują się 300 metrów od apartamentów. Zaletą tego rozwiązania jest bardzo duża częstotliwość odjazdów autobusów i tramwai. 

Wrocławskie ZOO

Jedną ze sztandarowych atrakcji Wrocławia, koniecznych do zobaczenia podczas pobytu jest ZOO. Zoo Wrocławskie jest to największym i najstarszym ZOO w Polsce.

We Wrocławskim ZOO znajduje się ponad 10 500 zwierząt, nie wliczając w to bezkręgowców. Jest trzecim co do wielkości ogrodem zoologicznym na świecie. Jego ogrom robi wrażenie.

Dodatkową atrakcją Wrocławskiego ZOO jest jedyne w Polsce oceanarium poświęcone zwierzętom wyłącznie z Afryki, nazywane  Afrykarium. Każdego dnia ZOO odwiedza średnio 2 500 osób z całego świata, mimo taki dużej iliści ludzi, tłok jest nieodczuwalny a to za sprawą ogromnej powierzchni całego kompleksu, która wynosi ponad 33 hektary. 


Na zwiedzanie Wrocławskiego ZOO trzeba poświęcić cały dzień, warto rozpocząć zwiedzanie od samego rana, to pozwoli na swobodne wejście do ZOO. Na pewno tłumów możecie spodziewać się w weekendy. 

Poruszanie się po Wrocławskim ZOO

Cały ogród jest bardzo dobrze zaplanowany, na każdym kroku widnieją mapki i znaki wskazujące kierunek, w którym należy się poruszać. Wycieczka do zoo jest doskonałym pomysłem na wzmocnienie więzi z rodziną, przyjaciółmi nic tak nie łączy jak wspólne podziwianie zwierząt. Wrocławskei ZOO jest tak zorganizowane by nawet najmłodsze dzieci będą mogły bezpiecznie i swobodnie zobaczyć dzikie zwierzęta. Oprócz zwierząt we wrocławskim wrocławskie zoo znajdują się  place zabaw dla najmłodszych oraz różnego rodzaju miejsca w których można odpocząć, napić się herbaty lub zjeść obiad. Jest to bardzo ważne, dlatego, że czas zwiedzania może trwać nawet cały dzień.

Jak trafić do ZOO?

Ogród zoologiczny znajduje się przy ulicy Wróblewskiego 1-5. Obok całego obiektu znajduje się ogromny parking zarówno nadziemny jak i podziemny, dlatego dojazd samochodem nie powinien sprawić żadnego problemu. Dodatkowo do Zoo dojeżdżają autobusy miejskie i tramwaje.

Jakie są inne rozrywki we Wrocławiu?

Zwiedzanie Wrocławia nie kończy sie tylko na ZOO. Tu warto poświęcić kilka dni na zwiedzanie i nie będziecie żałować. Atrakcje Wrocławia są tak urozmaicone, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W tym celu warto wynająć jeden z naszych apartamentów w centrum Wrocławia. 

Dla osób lubiących wodę we wrocławiu czeka jeden z większych Aquaparków w Europie! Oprócz szeregu różnego rodzaju basenów, zjeżdżalni w obiekcie znajduje się kilka saun, łaźni oraz strefa Fitness. 


Innym miejscem dla fanów wody i nie tylko, które w sposób nowoczesny uczy i bawi jest Hydropolis. Hydropolis to centrum nauki o wodzie. W prosty i przejrzysty sposób,można dowiedzieć się o tym, jakie funkcje woda pełni w ludzkim ciele, a także o roli wody w oceanach. 

Oczywiście to nie wszystkie atrakcje Wrocławia

Jesteś spoza Wrocławia? 

ZOO wrocławskie nie jest jedyną atrakcją w mieście. W celu dogłębnego poznania miasta, warto wynająć apartament w centrum Wrocławia w apartamentyWroclaw24.pl Firma posiada ponad 100 wygodnych apartamentów zlokalizowanych w na starym mieście czyli w ścisłym centrum Wrocławia. W każdym apartamencie znajduje się bogate wyposażenie oraz szereg udogodnień. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku