Zimowe buty dla dziecka nie mogą być wybrane przypadkowe, szczególnie dla małego dziecka, które nie powie, że jest mu niewygodnie albo zimno. Kozaki dziecięce muszą być dobrej jakości i w odpowiednim rozmiarze.

Jaki rozmiar kozaków dziecięcych?

Z uwagi na fakt, że dzieci bardzo szybko rosną, buciki kupione w październiku, w marcu mogą być już za małe. Jeśli dziecko nie chodzi, zawsze kupuj mu większe buciki – nie spadną z nóżek, a będzie można je zakładać przez dłuższy czas. Dodatkowo większe kozaki dziecięce będą też pozwalały na założenie grubszych skarpetek, a nawet dwóch par skarpetek naraz. Buty dziecięce produkuje się w rozmiarach od 16 do 35, powyżej 35 mamy już do czynienia z rozmiarami dla osób dorosłych. Rozmiary od 16 do 19 są przeznaczone dla dzieci w wieku do 1 roku, rozmiary 20-26 są dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat, rozmiary 27-31 są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-6 lat, a buciki w rozmiarach 32-35 dla dzieci od 6 do 10 roku życia.

 

Jaki materiał wykonania butów?

Najlepiej byłoby, żeby kozaki dziecięce były wykonane ze skóry (materiał zewnętrzny) i miały grube ocieplenie z dodatkiem wełny. Wełna jest materiałem naturalnym, jest odporna na namnażanie się bakterii, nie nasiąka łatwo potem, jest trwała, a co najważniejsze bardzo ciepła. Oczywiście przed zakupem takich butów trzeba się upewnić, czy dziecko nie jest uczulone na wełnę. Wystrzegaj się przede wszystkim butów bardzo słabej jakości, czyli tych najtańszych. Takie kozaczki mają słabe właściwości termoizolacyjne, więc nie zagwarantują stopom dziecka wystarczającej ochrony.

 

Jaki model kozaków dziecięcych?

Sprawdź popularne kozaki dziecięce na 7buty.pl. Znajdziesz tam buty dla chłopców i dla dziewczynek, zarówno dla maluchów, jak i dla nastolatków. Sprawdzisz ceny, dostępne rozmiary, materiały konstrukcyjne oraz warunki dostawy i ewentualnego zwrotu w wybranych sklepach. Łatwo dowiesz się, co jest modne w tym sezonie, bo przecież przy wyborze butów nie możemy stawiać wyłącznie na ich jakość, bo równie istotny jest też ich wygląd. Każdy rodzic chce ubrać swoje dziecko w ładne i modne rzeczy, żeby nie odstawało na tle rówieśników, a czasami wręcz nieskromnie – żeby wyglądało od nich lepiej.

Dla dziewczynek najczęściej wybiera się białe albo różowe buciki, dla chłopców czarne, brązowe, zielone lub niebieskie, ale w sprzedaży jest też wiele modeli uniwersalnych np. szare albo wielokolorowe kozaki dziecięce. Bardziej niż na kolor, trzeba zwrócić uwagę na sposób zapinania butów. Te na rzepy wybieramy dla młodszych dzieci, a dla starszych możemy wybrać buty sznurowane. W kwestii kozaków wciąganych zdania są podzielone. Z jednej strony to dość wygodne, z drugiej buty nie mogą mieć zbyt szerokich cholewek, bo dziecku będzie w takich butach zwyczajnie zimno.

 

Ile wydać na kozaki dziecięce?

Ceny kozaków dziecięcych w 7BUTY wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Można założyć, że im droższy jest dany model, tym jest lepiej wykonany. Wyższa trwałość sprawi, że buty przez cały sezon będą wyglądały po prostu dobrze, a wiadomo, że dzieci nie są uważne i mają tendencję np. do zdzierania czubków butów. Droższy model będzie wykonany z większą precyzją i z lepszego materiału. Oczywiście wydasz na buty tyle, ile możesz, ale nie warto na nich oszczędzać. Konstrukcja i jakość butów na wpływ na rozwój stopy dziecka. Buty wpływają też na postawę. Źle dobrane, tanie i podatne na zniszczenie mogą przyczyniać się do pogłębiania wad postawy albo powodować problemy z rozwojem stóp i stawów skokowych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku