Łykane suplementu diety, nawet mimo doskonałej technologii jego wytwarzania, nie gwarantuje największej efektywności kuracji. Aby zwiększyć bioprzyswajalność należy odpowiednio łączyć niektóre związki chemiczne, dotyczy to zarówno naszej codziennej diety, jak i naturalnych suplementów, które ją uzupełniają. Do wszechstronnych i bardzo wartościowych preparatów należy kurkumina, pochodząca ze znanej, orientalnej przyprawy. Jak zwiększyć jej przyswajalność i cieszyć się pełnią jej witalnych możliwości?

Droga, jaką pokonuję połknięta przez nas tabletka z kurkuminą to kilka metrów. Przez te czas stale narażona jest na działanie enzymów trawiennych, co zmniejsza samą efektywność suplementacji – do komórek trafia w efekcie tylko pewien procent zażywanej dawki suplementu. Kurkumina jest przykładem naturalnego związku chemicznego, który słabo przyswaja się przez nasz organizm. Warto zachować wysoką efektywność kuracji tym suplementem, bo ma on nieocenione działanie w walce ze stanami zapalnymi oraz aktywnie wspomaga praktycznie każdy układ w naszym organizmie.

Zwiększ przyswajalność kurkuminy dodając do diety zdrowe tłuszcze

Pierwszym sposobem na zwiększenie przyswajalności kurkuminy jest przyjmowanie jej wraz z tłuszczami. Lipidowa otoczka pozwoli kurkuminie uniknąć części enzymów trawiennych i zostanie łatwiej przyswojona przez struktury komórkowe (szczególnie na odcinku jelit, skąd kurkumina trafi do krwiobiegu). Zwracajmy jednak uwagę na to, by były to zdrowe tłuszcze, np. tłuszcz z oleju kokosowego, awokado lub oliwa z oliwek.

Kwercetyna– czyli dobry kompan kurkuminy

Kurkumę jako przyprawę, lub też jako naturalny suplement diety warto łączyć z konkretnymi potrawami. Co łączy szpinak, kapustę, jabłka i zieloną herbatę? Wszystkie one są bogatym źródłem kwercetyny, związku chemicznego bardzo pożądanego podczas kuracji kurkuminą. Otóż kwercetyna ma zdolność unieszkodliwiania enzymu, który odpowiada za trawienie kurkuminy. A zatem włączenie do diety niektórych potraw może znacząco zwiększyć efektywność suplementacji.

Zwróć uwagę na produkty z kurkuminą, które mają zwiększoną bioprzyswajalność

Producenci w nieustającym wyścigu po klienta szukają sposobów jak zyskać cenną przewagę na rynku. W przypadku kurkuminy gra toczy się o jak największą przyswajalność. Dlatego też na rynku pojawiły się produkty, które w składzie posiadają BMC-95. W tych suplementach kurkuminoidy to aż 95% całego składu. Bardzo duże stężenie wartościowej kurkuminy nie jest jednak gwarancją lepszej przyswajalności.

Krokiem w stronę efektywnej kuracji kurkuminą było wyprodukowanie suplementu diety zamkniętego w lipidowej otoczce, który dystrybuowany jest w formie płynu. Takie liposomalne preparaty z kurkuminą zwiększają przyswajalność o ponad 180%. Technologia wytwarzania suplementu diety potrafi być więc kluczowa w przypadku jego efektywności i warto wziąć to pod uwagę udając się na zakupy do sklepu lub apteki.

Źródło wartościowej i pewnej kurkumy: Sklep.kenayag.com.pl/258-kurkuma-bcm-95-ekstrakt-60-kapsulek.html


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku