Przez lata mamy i babcie szyły lub dziergały na drutach setki ubrań dla dzieci. Obecnie odzież dziecięcą można kupić w wielu sklepach, jednak moda na szycie sprawia, że coraz więcej kobiet samodzielnie projektuje i tworzy ubrania dla swoich pociech i nie tylko. Pasmanteria Polimex podpowiada, jaką odzież możesz uszyć w domowym zaciszu.
1. Spódniczka tutu - wszystko, co potrzebne oferuje pasmanteria Polimex
2. Komin i ciepła czapka z pomponem
3. Bluza dziecięca z aplikacjami
 
Maszyna do szycia, igły, nici, szpilki oraz wybrane materiały i aplikacje to wszystko, czego potrzebuje się, by samodzielnie uszyć odzież dla swojej pociechy. Oto 3 ubranka, które bez trudu uszyje nawet początkująca osoba.
 
Spódniczka tutu - wszystko, co potrzebne oferuje pasmanteria Polimex
 
Spódniczka tutu to hit ostatnich miesięcy - marzą o niej niemalże wszystkie kilkuletnie dziewczynki. Jest to spódnica wykonana z tiulu, która przypomina krótką spódniczkę zakładaną przez baletnicę. Kilka warstw tiulu przyszywa się do grubej gumki w pasie. W pasmanterii Polimex znajdzie się zarówno gumkę, jak i kolorowe nici, szpilki oraz pomponiki, które można ukryć w warstwach delikatnego tiulu. Do uszycia spódniczki tutu potrzeba nieco zręczności, jednak nawet pierwsza próba będzie udana, gdy dokładnie przygotuje się wykroje. W Internecie znajdzie się liczne filmy instruktażowe, jak odmierzyć długość warstw tiulu, a także, jak zszyć je ze sobą, by uzyskać efekt podobny jak w strojach noszonych przez baleriny.
 
Komin i ciepła czapka z pomponem
 
Uszycie komina na zimę i ciepłej czapki z pomponem to wyjątkowo proste zadanie. Pasmanteria Polimex umożliwia zakupienie nie tylko potrzebnych nici, ale i ozdobnych aplikacji na czapkę oraz pomponów. Do uszycia komina i czapki potrzebuje się kawałka miękkiego polaru w dowolnej barwie. Samodzielnie uszyte akcesoria zimowe można ozdobić aplikacjami z bohaterami z bajek, kamieniami do naprasowania lub młodzieżowymi motywami.
 
Bluza dziecięca z aplikacjami
 
Bluza dziecięca wydaje się być skomplikowana do uszycia, jednak wystarczy przygotować odpowiedni wykrój, a następnie wyciąć z materiału odpowiednie kawałki, które zszyje się w całość. Do tego celu przydadzą się wykrojniki, które znajdzie się w pasmanterii Polimex. Łatwiejsza do uszycia jest bluza wkładana przez głowę, jednak nawet osoby początkujące powinny poradzić sobie z przygotowaniem wykroju do bluzy zapinanej na zamek błyskawiczny. W wykroju można uwzględnić również kaptur, który spodoba się zwłaszcza chłopcom i starszym dzieciom.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku