Shisha niegdyś traktowana była jako gadżet cieszący się popularnością szczególnie u niepokornej młodzieży. Dziś jej pozycja znacznie się zmieniła, a ceremonia palenia fajki wodnej cieszy się coraz większą popularnością. Poznajmy jej historię i sprawdźmy, które modele cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród jej pasjonatów.

Globalny biznes pochodzący z granicy indyjsko-pakistańskiej

Zanim dopracowano wygląd fajki wodnej poprzez użycie szkła i metalu, jej funkcjonalność bazowała na orzechu kokosowym i drewnie. Stylistyka sziszy, pochodzącej z granicy indyjsko-pakistańskiej, z biegiem lat nabierała sprecyzowanych detali, które bezpośrednio wpływały na komfort użytkowania. Pierwotnie szisza stosowana była do palenia opium i haszyszu. Dziś dzięki ewolucji nie ma konieczności odurzania się, a fajka wodna towarzyszy osobom, które raz na jakiś czas chciałyby oddać się rozkoszy palenia tytoniu w gronie koneserów.

Wśród klasy wyższej, intelektualistów fajka wodna stała się modna już ponad 500 lat temu, gdy przywędrowała do Turcji. Ceremonia palenia nabrała rangi rytuału, który stał się nieodzownym elementem każdego spotkania biznesowego. Dziś dzięki rozwiniętej dystrybucji i coraz większej świadomości rynku shishę posiada każdy jej miłośnik. Bardzo często staje się ona elementem dekoracyjnym salonu, który uzupełnia strefę relaksu o walory estetyczne, wizualne i odprężające.

Co proponuje rynek i jaką fajkę wybrać?

Przeglądając asortyment topowych producentów, możesz natknąć się na różne wzornictwo fajki wodnej. Pierwszą z nich niewątpliwie są modele o wyglądzie inspirowanym klasycznymi egipskimi fajkami. Dostępne są także wzory eleganckie i dostojne, takie, które perfekcyjnie wyglądać będą w newralgicznym miejscu salonu. Są również kolekcje tematyczne np. takie, które będą doskonałym prezentem urodzinowym czy walentynkowym oraz te skierowane do wąskiej grupy bardzo wymagających klientów.

Wieloletnie, praktyczne doświadczenie w branży pozwala producentom na wypuszczanie na rynek świetnych jakościowo wyrobów, które służyć będą nam przez długie lata. Miejscem wartym uwagi jest sklep Shisha.pl, którego asortyment wielokrotnie doceniany jest przez znawców branży. Marka idealnie łączy wysoką jakość i przystępną cenę, która ogromne znaczenie ma szczególnie przy zakupie pierwszej fajki wodnej. Wybierając model odpowiedni dla siebie, bazuj przede wszystkim na funkcjonalności, solidności zastosowanych surowców i stylistyce, która bliska jest Twemu sercu. Nie zapomnij także o wszelkich akcesoriach a nietuzinkowy rytuał wzbogać o smakowe tytonie i melasy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku