Z dawna zapowiadany 2019 rok stał się rzeczywistością. Pierwszym dniom stycznia towarzyszą jak zwykle nowe postanowienia i osobiste plany, ale także i nadejście innego rodzaju zmian w życiu codziennym. Mogą to być te negatywne, jak podwyżki podatków, cen paliwa czy też biletów komunikacji miejskiej. Możemy także natrafić na takie, które wnoszą do naszego życia sporo kolorytu. Mowa tutaj oczywiście o powiewie świeżości w modzie, sztuce ale także i aranżacji wnętrz. Oto kilka elementów, które z całą pewnością zagoszczą w 2019 roku w wielu kuchniach, salonach oraz pokojach gościnnych. Zatem startujemy!

Minimalizm odchodzi do lamusa! 

Wiele ze znanych osobistości świata projektantów wnętrz w śmiały sposób mówi o zakończeniu ery minimalizmu. Odejście od tego trendu ma spowodować powrót to bogato wystrojonych pokoi, mocno połyskujących powierzchni czy też szeregu kolorowych dodatków. Na salonowych ścianach powinny królować ciepłe barwy. Głównie beże, pomarańcze, różnorakie odcienie miodowej żółci oraz brązu. Mnogość elementów powinna jeszcze bardziej spotęgować efekt maksymalistycznych kompozycji, w których królował będzie przepych.  

Obłe kształty i połyskujące kuchnie

Jeżeli chodzi o meble, prym będą wiodły obłe, geometryczne kształty z lakierowanego drewna co oznacza powrót do naturalnych faktur i barw. Prócz tego jednak nikomu nie powinna umknąć obecność krzeseł i stołów oraz wysokich lamp, skonstruowanych w dużej mierze, z metali pokrytych lśniącą patyną.

Zmiany związane z nowymi trendami wnętrzarskimi 2019 roku nie dotkną wyłącznie salonów oraz pomieszczeń gościnnych. Metamorfozom ulegną również kuchnie oraz jadalnie. Do łask użytkowników powrócą różne rodzaje kamiennych blatów (oraz ich imitacji). Na niektórych ścianach znów zagości lastryko oraz jasny marmur. Wspaniałym akompaniamentem będą dla nich powinny być również połyskujące meble kuchenne, w różnych odcieniach czerni czy też grafitu. 

W bogactwie różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie

Jak sami możemy zauważyć w katalogach zawierających inspiracje na nowy sezon, najbardziej zaczytani powinni być wszyscy zwolennicy wnętrz, które obfitują w różnorakie dodatkowe elementy wystroju. Z całą pewnością zadowoleni powinni być także zwolennicy skrajnych, kontrastujących ze sobą, połączeń, takich jak chociażby naturalne meble i połyskujące dodatki.

Jednego możemy być pewni. Nowe trendy w całości swoich założeń może i nie powinny zadowolić wszystkich odbiorców. Mimo to, przez wzgląd na ich bogactwo i różnorodność poszczególnych elementów, każdy z Was powinien znaleźć w nich coś dla siebie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku