Dobór odpowiedniego podkładu jest bardzo ważny i zarazem bardzo trudny. Wiele produktów wysusza cerę. Dlatego warto sięgać po takie, które dodatkowo mają właściwości nawilżające, jak np. L'Oreal podkład Infallible. Dzięki temu nie tylko mamy szansę zamaskować niedoskonałości, ale i zadbać o skórę. Jak wybrać podkład, który nie będzie wysuszał cery?

Kosmetyków w drogeriach mamy niezliczenie wiele. Wśród nich znajdziemy podkłady, a więc specyfiki pozwalające zamaskować wszelkie niedoskonałości naszej cery. Produkty te muszą być dobrane do potrzeb skóry. Nie powinny też jej szkodzić, a więc wysuszać. Dlatego pojawiły się na kosmetycznym rynku specyfiki, które mają dodatkowo właściwości nawilżające, tak jak oferowany przez L'Oreal podkład Infallible.

Jak dobrać podkład?

Podkład powinien być odpowiednio dobrany. Na pierwszy rzut idzie to, co najbardziej zauważalne, a więc kolor. Odcień kosmetyku powinien być maksymalnie dobrany do odcienia cery w taki w sposób, by wydawało się, iż fluid się z nią zlewa. Dzięki temu make-up będzie prezentował się znacznie bardziej naturalnie.

Aby dobrać kolor, należy określić czy mamy ciepły, czy chłodny odcień twarzy. Robi się to bardzo prosto. Wystarczy przyłożyć białą kartkę do twarzy. Jeśli skóra będzie wydawała się lekko niebieskawa lub różowawa to oznacza, że mamy chłodny odcień, jeśli złotawa lub żółta – ciepły. Należy przeprowadzić to „badanie” przy dziennym świetle.

Większość rodzajów kosmetyków (w tym też wspomniany wcześniej L'Oreal podkład Infallible) ma wiele odcieni jednego produktu. To umożliwia precyzyjne dobranie kosmetyku.

Na brodę nakładamy odrobinę produktu i lekko go rozcieramy. W ten sposób możemy precyzyjnie dobrać kolor podkładu, który będzie świetnie prezentował się na naszej twarzy.

Dobre krycie i nawilżanie

Czy podkład może być jednocześnie kryjący i nawilżający? Jak najbardziej. Dzięki temu maskujemy wszelkie niedoskonałości nie narażając się na suchą cerę. Dlatego podczas kosmetycznych zakupów, warto zwracać uwagę na to, czy dany produkt zawiera składniki o właściwościach pielęgnujących i nawilżających. Przykładowo nowość L'Oreal podkład Infallible – nie tyko maskuje niedoskonałości, matuje skórę, ale i nie wysusza jej. Dodatkowo jest także odporny na ścieranie, dzięki czemu można zrezygnować z bazy pod podkład, a wiadomo – im mniej kosmetyków, tym mniejsze obciążenie skóry. Wszystko dzięki kompleksowi z kwasu hialuronowego oraz intensywnym pigmentom.

Niektórzy, mający swoją ulubioną wersję podkładu i niechętnie patrzący w stronę wszelkiego rodzaju nowości, dodają do kosmetyku odrobinę kremu nawilżającego. Jest to jakiś sposób, aczkolwiek nie wiadomo, czy wtedy nie osłabia się działania podkładu, np. jego krycia. Dlatego lepiej jest sięgać po podkład, który ma specjalistycznie dobrane i skomponowane składniki, które działają tak, jak powinny.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku