Zastanawiasz się jak upiększyć swoje mieszkanie, ale nie chcesz nadwyrężać domowego budżetu? Szukasz pomysłów na odświeżenie salonu? Skorzystaj z naszych rad i ciesz się eleganckim wnętrzem bez zbędnego obciążania portfela!

Nie bój się kolorów

W ostatnich latach panuje trend na stonowane kolory. W salonach królują szarości, beże i biele. Projektanci wnętrz przekonali nas, że jeśli zależy nam na spokoju ducha, to powinniśmy unikać mocnych, narzucających się barw, które mogłyby zaburzyć naszą równowagę. Nic bardziej mylnego. Niewielkie akcenty kolorystyczne nie tylko pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie, ale jednocześnie dodadzą naszemu mieszkaniu stylu. Warto więc pomalować jedno z krzeseł przy stole na mocną czerwień, zamienić poduszki na niebieskie lub postarać się o wielokolorowe gałki, które pięknie skomponują się z leciwą komodą. W ten sposób, małym kosztem znacząco poprawimy wystrój naszego wnętrza i od razu poczujemy się w nim lepiej. 

Wpuść kozę na salony

 Old school wraca do łask! Zapomniany na całe lata piec typu koza przeżywa kolejny złoty wiek. Dawniej używany głównie ze względu na swoją funkcję grzewczą, współcześnie przykuwa uwagę raczej przez swoje walory estetyczne. Piecyk koza jest po prostu wyjątkowo stylowym i eleganckim elementem każdego nowoczesnego wnętrza. Za jego niewątpliwą zaletę można uznać również cenę. Okazuje się bowiem, że za zakup kozy zapłacimy wielokrotnie mniej niż za zainstalowanie kominka. Jeżeli więc zależy nam na modnym, ale jednocześnie niedrogim salonie, warto pomyśleć o zainwestowaniu w piec typu koza.  

Złap oddech i postaw na prostotę

Wiemy już, że w mieszkaniu warto używać akcentów kolorystycznych oraz mieszać styl nowoczesny z retro, choćby poprzez instalację wyżej wspomnianego piecyka koza. Nadszedł więc czas, by zastanowić się nad przestrzenią, w której oba te elementy będą się najlepiej prezentować. Przede wszystkim należy pamiętać o prostocie. Niewymyślne meble bez zbędnych ornamentów, jednokolorowe dodatki w umiarkowanej ilości i proste lampy sprawią, że wnętrze będzie wydawało się bardziej przyjazne. Pamiętajmy również o świetle, zwłaszcza  naturalnym. W jasnych pomieszczeniach na ogół lepiej nam się funkcjonuje. Warto więc zadbać o to, by okna we wszystkich pokojach były czyste i możliwie nieosłonięte. W dobrze oświetlonym i wolnym od zbędnych przedmiotów mieszkaniu w końcu poczujemy, że możemy swobodnie oddychać.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku