Kupując dodatki, staramy się stawiać na takie, które będą pasować do większości elementów naszej garderoby. Jednym z chętniej noszonych detali, dopełniających codzienne stylizacje jest zegarek. Czy da się go pogodzić z dosłownie każdym zestawem ubrań? Czy istnieje zegarek uniwersalny?

Wygoda to nie wszystko

Lubimy szybkie, proste rozwiązania. Dzięki nim sprawniej ogarniamy codzienną rzeczywistość. Jednak w tematach modowych nie zawsze udaje się znaleźć mityczny złoty środek, dzięki któremu będzie łatwiej i bardziej elegancko. Warto wiedzieć, że nie ma uniwersalnych dodatków, które pasują do każdego ubrania. Dotyczy to butów, torebek, jak również zegarków. Jeśli nie lubimy zapełniać mieszkania stertami elementów garderoby, musimy iść na kompromis. W tym temacie najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dwóch zegarków o różnym stylu. Jeśli chcemy sprawiać wrażenie posiadacza bardziej pokaźnej kolekcji, wystarczy dokupić do ich wymienne paski, które całkowicie odmienią wygląd poszczególnego modelu. Zegarek to zbyt piękny dodatek, żeby zamykać go w ramach sztywnych zasad. Jednak warto dobrać go pod kątem stylu, w jakim się ubieramy.

Oszczędna elegancja

Eleganckie stroje wymagają od nas nie tylko nienagannego ubioru, ale również dobrze dopasowanych dodatków. Im są oszczędniejsze, tym lepiej. Przy tego typu stylizacjach warto postawić na model dyskretny, minimalistyczny i o prostym designie. Do garniturów codziennych świetnie pasują cienkie i stonowane chronografy. Łatwo je ukryć pod mankietem po to, aby nadmiernie nie epatowały w sytuacji, kiedy lepiej skupić się na rozmowie. Garnitury niejedno mają imię. Coraz popularniejsze są te nieco mniej formalne, bardziej sportowe. Garnitury flanelowe, w kratę, w prążek mają to do siebie, że pozwalają na niego więcej swobody. Można do nich dobrać różnego typu zegarki codzienne: chronografy, nurki a nawet piloty. Ciekawe propozycje prezentuje marka AVI, mocno inspirująca się lotnictwem. Jej czasomierze zachwycają przemyślaną stylistyką i estetycznym a zarazem solidnym wykonaniem. To inwestycja na lata, dlatego jej zegarki są warte swojej stosunkowo wysokiej ceny.

Mężczyzna casualowy

Moda casualowa robi furorę. Nie uwiera, nie spinają jej konwenanse dresscodu, nie trzeba dbać o nienaganne zaprasowanie każdego elementu garderoby. To miejski styl, dopasowany zarówno do osób, które poruszają się pieszo, samochodem, jak i środkami komunikacji. Zegarek dla mieszczucha nie może być wyrafinowany i zdobny, ponieważ jest w codziennych sytuacjach po prostu niepraktyczny. Można postawić na modele nieco większe, grubsze, z odważniejszymi kolorami na tarczy, czy też pasku. Wskazane jest, aby czasomierz był wytrzymały, wówczas mamy pewność, że nie każdy uraz mechaniczny będzie dla niego tym ostatnim. Producenci zegarków coraz częściej zwracają się do swoich klientów z ofertą casualową. Robią tak nawet marki, które przez wiele lat słynęły z selekcjonowania swoich wyrobów dla konkretnych grup odbiorców.

Zegarek jest tylko jednym z kilku dodatków, jakie codziennie nosimy. Jednak jego wygląd wiele mówi o właścicielu. Dlatego warto ten detal przemyśleć po to, aby tworzył spójną całość z wybraną stylizacją.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku