Nikt nie zaprzeczy, że body to najważniejszy składnik garderoby niemowlęcej. Bez niego nie ma kompletnego ubioru dla niemowlaka. Zestawiane z półśpiochami, śpiochami czy spodenkami, body niemowlęce ma wiele wersji, odmian, fasonów, w zależności od jego przeznaczenia. Inne body założymy maluchowi na wesołe raczkowanie w domu, inne na urodziny Babci, jeszcze inne na spacer, a inne na Święta. Niektóre okazje wymagają eleganckiej oprawy ubraniowej nawet dla najmłodszego członka rodziny. Dziś przedstawiamy Wam body koszulowe czyli inaczej bodokoszule.

Słowo bodokoszula to nowy twór w języku polskim, jednak już dobrze rozpoznawany i wyszukiwany w wyszukiwarkach internetowych. Ten zlepek dwóch słów tworzy bardzo chętnie kupowane ubranko w sklepach internetowych. Nic dziwnego, bo to najbardziej elegancka z propozycji dla niemowląt w modzie najmłodszych. Nic nie jest w stanie przebić szczególnie galowej bodokoszuli dla chłopca jeśli chodzi o przeznaczenie na ważne uroczystości.

Pochodzenie bodokoszuli dla niemowlaka

Nie wiadomo dokładnie, kto wpadł na doskonały pomysł połączenia tradycyjnego bodziaka niemowlęcego i eleganckiej koszuli. Na rynku jest w sumie od dość niedawna, jednak zrobiło tak ogromne wrażenie na Klientach od samego początku, na samym wejściu na zapchany rynek mody dziecięcej, że stało się natychmiast rozpoznawalne i rozchwytywane. Przyznajemy, że nieco odświeżyło już utarte i powtarzane kolekcje ubranek. Ktokolwiek wymyślił ideę złączenia ze sobą tych dwóch ciuszków, zasługuje na oklaski.

Przeznaczenie body koszulowego

To ubranko jest tak cenione przez Mamy bo należy do kolekcji eleganckich ubranek dla niemowląt. Wszystkie okazje wymagające niecodziennej oprawy ubraniowej są dobrym pretekstem do założenia maluchowi bodokoszuli. Święta, chrzest, komunia, wesele, urodziny, czy nawet dzień Babci i Dziadka - te okazje warto honować szykownym strojem, podkreślającym uroczystość wydarzenia. Body koszulowe przeznaczone jest dla chłopców. Znajdziemy tu modele galowe białe z muszką, w kratę, w paseczki- wszystkie szykowne i eleganckie. Zestawione ze spodniami bawełnianymi, dżinsami, ewentualnie muszką lub krawatem, tworzy świetny elegancki ubiór dla bobasa.

Czy body koszulowe jest wygodne dla dziecka?

Oczywiście! To bawełniane ubranko nie różniące się w dotyku, miękkości, komforcie od codziennego body. To elegantsza wersja tradycyjnego bodziaka. Ciuszek jest całkowicie rozpinany więc jest konkurentem bezpośrednim body kopertowego, czyli najłatwiejszego z body. Ma jednak nad nim przewagę. Body kopertowe jest szyte tylko w najmniejszych rozmiarach, do najwyżej rozmiaru 68. Bodokoszule opanowały całą rozmiarówkę niemowlęcą. Ubranko ma także rozpinane rękawki-mankiety jak prawdziwa koszula. To wygodne, gdy rękawy trzeba podwinąć np. gdy w pomieszczeniu jest za ciepło, albo do umycia maluszkowi rąk. Całość wieńczy symbol elegancji czyli kołnierzyk. Do zapięcia zastosowano praktyczne zatrzaski, które przede wszystkim nie przeszkadzają niemowlęciu. Są płaskie, niemal niewyczuwalne, łatwe do zapięcia dla rodzica. W dorosłej wersji mamy guziki, jednak dla maleństwa stanowią one potencjalne zagrożenie, mogą być niebezpieczne. Pod tym względem bodokoszule niemowlęce są bezpieczne, wygodne, i nic nie uciska dziecka.

Szeroki wybór body koszulowych dla niemowląt prezentuje sklep internetowy SzipSzop.pl. Znajdziecie tu nie tylko białe body niemowlęce najbardziej tradycyjne, ale też fantazyjne ubranka dla chłopca w kratkę lub w modne paseczki. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku