Wino jest napojem, który towarzyszy nam od wieków. Jest to doskonały trunek, który z chęcią spożywamy przy najróżniejszych okazjach. To właśnie wino jest niezwykle ważnym elementem obiadów i kolacji, zwłaszcza tych organizowanych w formie przyjęć. Bardzo wiele osób, ceniących sobie walory smakowe win, delektuje się nimi również w zaciszu własnego domu, podczas spotkań w wąskim gronie przyjaciół, czy też w czasie romantycznych wieczorów z partnerem.

Nie można się jednak dziwić temu, jak popularne są obecnie wina. Spośród innych trunków wyróżniają się one przecież swego rodzaju wykwintnością oraz niezwykłą elegancją, czego dowodem jest chociażby wino Alexander the Great.

Wino Alexander the Great – Bułgaria w najlepszej odsłonie

Wiele osób twierdzi, że wina włoskie, czy francuskie nie mają sobie równych. Nie powinniśmy się jednak w żadnym wypadku ograniczać, gdyż odkrywanie smaków tego fantastycznego trunku z różnych regionów świata jest prawdziwą przyjemnością.

Wyjątkowo smacznym zaskoczeniem, może być dla nas wino Alexander the Great, które pochodzi z Niziny Naddunajskiej. Znajdująca się w północnej części Bułgarii nizina, to wymarzone miejsce do uprawy najszlachetniejszych odmian winorośli. Ten słoneczny region dysponuje fantastycznymi warunkami klimatycznymi, które sprzyjają wytwarzaniu znakomitych win. A fakt, iż Bułgaria jest krajem z wielowiekowymi tradycjami w produkcji tego typu trunków, jest tylko potwierdzeniem tego, że wino Alexander the Great może okazać się dla nas dużym odkryciem.

Czerwone wino Alexander the Great - szukaj w faktoriawin.pl

Miłośnikom czerwonych win do gustu z pewnością przypadnie jego bułgarska odsłona, jaką jest wino Alexander the Great. Ma ono dość charakterystyczny, intensywny smak oraz niską kwasowość. Jest to wino słodkie, które powstaje z połączenia szczepów Merlot oraz Cabernet Suvignon. Pijąc to wino, z pewnością od razu zauważymy jego mocny rubinowy kolor, który jest dość charakterystyczny dla tego trunku. Delektując się nim, poczujemy również aromat przypraw, zmieszany z nutą czerwonych owoców.

Białe wino Alexander the Great

Osoby, które preferują wina białe, również nie powinny być zawiedziony, degustując wino Alexander the Great. Podobnie jak jego czerwona wersja, charakteryzuje się ono niską kwasowością. Wino to jest tworzone z połączenia szczepów Muscat i Chardonnay. Warto także dodać, iż jest ono poddawane kontrolowanemu procesowi maceracji oraz fermentacji. To dlatego, możemy się delektować jego intensywnym i bardzo złożonym smakiem. Białe wino Alexander the Great posiada bogaty, dymny bukiet aromatów. Smak dojrzałych owoców, zostaje w nim podkreślony przez aromaty drewna, które pozostają na podniebieniu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku