Zastanawiając się nad wyborem garnków do kuchni należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą mieć ostateczny wpływ na naszą decyzję. Na rynku znajdują się garnki o różnych kształtach, rozmiarach i funkcjach, a mnogość modeli może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. W poniższym artykule podkreślamy, na co warto zwrócić uwagę, chcąc wyposażyć swoją kuchnię.

Stal nierdzewna to najlepszy wybór

Garnki różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane i pokrywającą je powłoką. Najpopularniejszym modelem tego typu naczyń są garnki ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna chroni garnek przed uszkodzeniami natury mechanicznej, a także korozją. Dzięki użyciu tego materiału łatwo utrzymać je w czystości i są naprawdę wytrzymałe. Garnki mogą być również pokryte powłoką – do najchętniej wybieranych przez klientów powłok należą:

  • powłoki emaliowane (odporne na działanie kwasów żywnościowych),
  • ceramiczne (charakteryzujące się dużą odpornością na wysokie temperatury, przez co można z nich korzystać w piekarniku),
  • tytanowe (bardzo solidne, służące użytkownikowi przez wiele lat),
  • teflonowe (które zapobiegają przywieraniu i przypalaniu się przygotowywanych posiłków).

Dno, które musi pasować do kuchenki

Równie ważne co materiał, z jakiego zrobiony jest cały garnek, jest samo dno garnka. Dzięki najnowszej technologii akutermicznej wielowarstwowe dno kumuluje i równomiernie rozprowadza ciepło na całej powierzchni naczynia. Przed dokonaniem zakupu warto się upewnić, czy aby na pewno wybrany przez nas garnek jest kompatybilny z kuchenką, którą posiadamy w domu – coraz częściej w większości przypadków dna garnków są uniwersalne i pasują do każdego rodzaju kuchenki (gazowej, indukcyjnej, halogenowej itd.), ale na wszelki wypadek warto dopytać o to w sklepie.

Walory wizualne

Jeśli już wybraliśmy odpowiedni materiał i dno, warto przez chwilę pochylić się nad dwoma kolejnymi kwestiami: rozmiarem (wyrażanym pojemnością naczynia) i wyglądem. Pierwszy czynnik determinowany jest przez nasze indywidualne potrzeby i kulinarne plany – w zależności od tego, ile mamy zamiar gotować, potrzebujemy mniejszych lub większych garnków. Jeśli nasza kuchnia urządzona jest w konkretnym stylu, to dobrze, by wybrane garnki pasował do obranej estetyki. Do kuchni w stylu retro polecamy wybrać komplet garnków emaliowanych, przywodzące na myśl stare czasy, zaś do nowoczesnej i minimalistycznej kuchni bardziej nadadzą się naczynia w kolorze metalicznym lub te z powłoką tytanową.

Bogaty wybór garnków znajdziesz w sklepie internetowym https://europ24.pl/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku