Styl nowoczesny jest bardzo popularny – nie tylko w mieszkaniach, ale także w lokalach użytkowych, ponieważ coraz więcej biur jest urządzonych właśnie w tym stylu. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na jego elegancki charakter, który kojarzy się z profesjonalizmem. Z racji tego, że jego główną cechą jest minimalizm, wnętrza urządzone w tym stylu są przestrzenne, przejrzyste i jasne. Jakie meble będą pasować do tego stylu?

Minimalizm i prostota 

To dwie główne cechy, które sprawiają, że styl nowoczesny cieszy się tak wielką popularnością. Nie ma tu miejsca na wiele bibelotów, które zagracają przestrzeń i sprawiają wrażenie, że we wnętrzu panuje bałagan. Nie ma też miejsca na dużą liczbę dodatków, które wprowadzałyby niepotrzebny chaos. W nowoczesnych mieszkaniach liczba mebli ograniczona jest do niezbędnego minimum, całość uzupełniają mocne akcenty, w postaci dywanów lub plakatów czy obrazków na ścianach. Dzięki takim drobiazgom wnętrza nie wydają się być nudne. Wiemy już, że liczba mebli jest ograniczona do niezbędnego minimum. Pytanie jednak, które wybrać? W stylu nowoczesnym panują naturalne i jasne kolory, takie jak biele, beże czy szarości. I tę właśnie szarość możemy wprowadzić np. dzięki sofie GIEROMA marki KoKoon Design. Prosty fason z drewnianymi nóżkami to idealny wyraz minimalizmu, który jednocześnie przykuwa uwagę. Sprawdź ofertę sklepu z meblami online Zona Design - https://zona-design.pl/.

Światła i cienie 

Światło ma niemały wpływ na nasz nastrój. Kiedy przebywamy w dobrze nasłonecznionych wnętrzach – od razu poprawia nam się humor. Niczym niezagracona przestrzeń oraz światło wpadające przez duże okna to kolejne z cech stylu nowoczesnego. Nie ma tu miejsca na firany czy zasłony, dlatego słońce wpada do pomieszczeń przez większą część dnia. A co wieczorami? Wystarczy dobrać odpowiednie oświetlenie. To, które wpasuje się w styl nowoczesny, znajdziemy w ofercie belgijskiej marki KoKoon Design (przykładowe produkty można zobaczyć na https://zona-design.pl/17_kokoon-design ). Firma to oferuje nam każdy typ oświetlenia – lampy wiszące, stojące oraz te dekoracyjne. Nie tylko będą spełniać swoje oczywiste funkcje i zastępować naturalne światło słoneczne, ale też w połączeniu z meblami i resztą dodatków, stworzą niepowtarzalne wnętrze. Miłośnikom industrialnych pomieszczeń z pewnością spodoba się wisząca lampa SPIDERS, wykonana z miedzianego drutu lub lampa aluminiowa HELLOW, bardzo popularna w stylu loftowym. Amatorzy prostoty i elegancji mogą postawić na lampę podłogową z kolekcji BELLA. 

Styl nowoczesny, nie tylko w mieszkaniu

Przeglądając ofertę marki KoKoon Design, możemy również natknąć się na produkty, które sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach, ale też w biurach czy kawiarniach. Popularny fotel ovalball, może być nie tylko ciekawym dodatkiem w wielkomiejskim mieszkaniu, ale świetnie będzie się też prezentować w nowocześnie wyposażonej kawiarni czy biurze. W tym drugi przypadku, fotele tego typu stworzą idealną strefę komfortu dla pracowników, gdzie będą mogli odpocząć podczas przerw i zrelaksować się przed kolejnymi wyzwaniami. KoKoon Design to również biurka, regały czy krzesła biurowe o ciekawym designie, które nie tylko dobrze wyglądają, ale są też funkcjonalne. Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku