Wiele mówi się o technologii wydruku przy użyciu tzw. Drukarek 3D. Często słyszymy o samochodach, przedmiotach powiązanych z medycyną lub innych wysokich technologicznie elementach, które są wytwarzane przy pomocy tych niezwykłych drukarek. Tymczasem nad Wisłą w podwarszawskim Konstancinie, powstało Squarebag.pl które postanowiło przenieść tą technologię do świata kobiecej mody. W ten sposób drukują…torebki. 
Czym są torebki CubieBag?
CubieBag to jedyna taka na polskim rynku sztywna torebka drukowana w technologii 3D. Każda CubieBag to również połączenie pracy urządzenia i ludzkich rąk, co gwarantuje najwyższą jakość wykonania i finalnego wyglądu tych designerskich torebek. Body jest efektem pracy drukarki 3D, która wydrukuje na torebce również życiowe motto, ulubioną sentencję czy logotyp. Wkład, paski i uchwyty są z kolei szyte ręcznie, co sprawia, że są one tworzone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i wykończenie każdego elementu. Staranność wykonania i trwałość materiału to gwarancja na długie lata.
CubieBag została również zaprojektowana tak, aby każdy jej element pasował do siebie nawzajem. Nie trzeba się więc martwić, że wybrany wkład, paski czy uchwyty nie będą pasowały do body (a więc obudowy torebki 3D). Z CubieBag możesz mieć pewność, że wszystkie te elementy będą ze sobą kompatybilne, a efekt nie będzie dla niemiłą niespodzianką.

W jaki sposób powstają torebki CubieBag?
Cała produkcja CubieBag odbywa się w Polsce. Body torebki wykonywane jest przez drukarki 3D z tzw. Plastiku PLA – który jest tworzywem w pełni biodegradowalnym, a więc w pełni przyjaznym środowisku naturalnemu. Twórcy CubieBag o tym sposobie produkcji mówią w następujący sposób:
Female.pl Często mówi się o tym, że wydruk 3D to świat wysokiej technologii przeznaczonej dla wielkich korporacji lub produkcji wyrafinowanej techniki…

Łukasz (z lekkim uśmiechem): To nie jest do końca prawda, bo technika wydruku 3D to jedna z bardziej innowacyjnych metod produkcji. Nie oznacza to jednak, że drukowane mogą być jedynie zaawansowane modele jak protezy, prototypy czy elementy rakiet kosmicznych. Technologia ta pozwala na wydruk dosłownie wszystkiego, a coraz większa jej dostępność pozwala na zachowanie przystępnego budżetu. Skraca to drogę od idei do wykonania kompletnego i gotowego przedmiotu. I to jest w tej technice fascynujące!

No właśnie, a dlaczego postanowiliście wykonywać damskie torebki CubieBag?
Przemek: Na ten pomysł w zasadzie wpadła moja żona, która - widząc nasze wcześniejsze projekty wykonywane przy pomocy wydruku 3D - zapytała, czy nie mógłbym wykonać dla niej torebki przy pomocy drukarki. Zaczęliśmy się zastanawiać, w jaki sposób taka torebka powinna wyglądać i co powinno ją wyróżniać. W ten sposób, poprzez kolejne prototypy, dotarliśmy do aktualnego wyglądu CubieBag, która łączy w sobie technologię druku 3D z klasycznym materiałowym wykończeniem. Tak więc, nie jest tak, że faceci wymyślili sobie torebkę 3D dla kobiet, bez pytania ich o zdanie.

Stąd pomysł na personalizację torebek?
Łukasz: W procesie projektowania torebki mieliśmy tyle pomysłów i koncepcji na wzornictwo, że postanowiliśmy podzielić nasz projekt na cztery główne elementy. Każdy może zestawić je ze sobą według własnego uznania. To powoduje, że wykorzystując przygotowane przez nas propozycje dla poszczególnych składowych naszej torebki, każdy ma możliwość stworzenia niezliczonych ilości kombinacji. Efekt jest taki, że każda CubieBag, stworzona przez nasze Klientki, jest zupełnie inna, a dodatkowo - możliwość dodania napisu czy grafiki na jej boku powoduje, że wszystkie torebki są niepowtarzalne. Tak samo, jak niepowtarzalne są Kobiety.

Ponadto właśnie dzięki produkcji przy użyciu technologii wydruku 3D mamy możliwość rozpoczęcia procesu po otrzymaniu zamówienia przez Klientkę, bez konieczności skomplikowanego i drogiego przezbrajania maszyn. Ujmując to w dużym uproszczeniu, sfinalizowanie zakupu na stronie uruchamia proces produkcji naszej torebki. Mamy więc pewność, że jest ona skrojona na naszą miarę.

Podsumowując, Torebka CubieBag, całkowicie polski produkt, od polskiego producenta, to idealny wybór dla każdej nowoczesnej kobiety, która wie, że torebka to coś znacznie więcej niż dodatek do jej codziennej stylizacji. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Sk?rzane torebki

Wersja do druku