Nie da się w żaden sposób nie zgodzić ze stwierdzeniem, że fotelik samochodowy to gwarancja bezpieczeństwa oraz niezbędne akcesorium, w które musimy się zaopatrzyć, jeśli zamierzamy podróżować z naszą pociechą samochodem. Jak kupić odpowiedni model w internecie?

Podstawowe informacje

Przed zakupem fotelika należy zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat podziału fotelików na odpowiednie kategorie w zależności od wagi dziecka, czyli tzw. grupy wagowe. To właśnie waga jest podstawowym kryterium w trakcie doboru fotelika. Na wielu modelach znajduje się również pomocnicza informacja, mówiąca o wieku dziecka. Jeśli zamierzamy kupić fotelik dla niemowlaka, musimy upewnić się, że rzeczywiście nadaje się dla takiego maluszka, a więc czy ma odpowiednio wyprofilowaną wkładkę i zapewnia bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Fotelik samochodowy musi posiadać homologację, czyli spełniać europejski standard bezpieczeństwa i być zgodny z obowiązującymi w Europie wymaganiami technicznymi. Oprócz homologacji, dopuszczającej dany model do sprzedaży, należy poświęcić czas na sprawdzenie i porównanie wyników testów zderzeniowych, weryfikujących bezpieczeństwo fotelika i jego ergonomię. Wyniki niemieckich testów fotelików dla dzieci przeprowadzanych przez Allgemeiner Deutsher Automobil-Club (testy ADAC) udostępnia w zakładce Strefa Porad sklep uMalucha.pl.

Zakupy online

Zakup fotelika samochodowego w internecie to dobre rozwiązanie dla zabieganych rodziców. Przed ostatecznym wyborem, warto najpierw sprawdzić konkretny model w sklepie stacjonarnym lub też dokładnie zapoznać się ze wszystkimi informacjami i opiniami, znajdującymi się na stronach sklepów oferujących foteliki samochodowe. Dokładny opis dostarczy niezbędnych informacji na temat danego fotelika, tak aby idealnie pasował do Twojego samochodu oraz spełniał wszelkie oczekiwania, a także gwarantował dziecku bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy.

Jeśli więc zamierzasz kupić fotelik samochodowy w internecie, możesz najpierw obejrzeć dany model w sklepie i później zamówić go w nieco atrakcyjniejszej cenie. Innym rozwiązaniem jest gruntowne przygotowanie się i zapoznanie z ofertami sklepów internetowych, by następnie porównując je ze sobą oraz zapoznając się z opiniami innych użytkowników, wybrać bezpieczny, dopasowany do wagi i wieku dziecka model, idealnie zintegrowany z Twoim samochodem. Po satysfakcjonującym zakupie fotelika, warto zaopatrzyć się w akcesoria, takie jak śpiworki i zagłówki zwiększające komfort malucha w czasie podróży i wyjazdów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku