Łyżwy dla dzieci to nie sprawa tak prosta, jak mogłoby się początkowo wydawać. Nie narażaj zdrowia swojego malucha i już dziś sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając łyżwy dla dziecka. Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, nic dziwnego, że preferujący aktywność fizyczną rodzice od pewnego czasu zastanawiają się, jak wybrać łyżwy dla dziecka. Niestety łyżwy dla dzieci to wbrew pozorom skomplikowana sprawa, której nie powinniśmy pozostawić przypadkowi. Małe stopy wymagają szczególnej opieki, której niestety pierwszy lepszy dostępny w sklepie z łyżwami produkt nie jest w stanie zapewnić. Jeśli chcesz zrobić wszystko, aby w czasie zimowych zabaw w pełni zapewnić dziecku bezpieczeństwo dowiedz się, jak wybrać łyżwy dla dziecka.

Kup łyżwy ze sprawdzonego źródła

Dziecięce stopy nieustannie rosną. Właśnie z tego względu zdawałoby się, że używane łyżwy dla dzieci to z wielu względów słuszne rozwiązanie. Niestety jest to nieprawda. Używane łyżwy dla dzieci już chwile świetności mają za sobą i nie są już tak wytrzymałe, jak te prosto ze sklepowej półki. Trzeba mieć na uwadze to, że pianka w nich jest już zbita, co znacznie obniża komfort w czasie jazdy, a intensywność eksploatacji przez poprzedniego właściciela tak naprawdę nie jest nam znana, co dodatkowo przemawia za tym, że łyżwy z drugiej ręki to zły pomysł. Najlepszym i zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem są nowe i przede wszystkim solidne łyżwy dla dzieci, takie jak na przykład te dostępne pod adresem https://kronos-shop.pl/product-pol-2877-Lyzwy-Regulowane-Dla-Dzieci-NILS-Czarne-NH0320.html

Wybierz odpowiedni rozmiar

Niektórzy rodzice błędnie twierdzą, że lepiej kupić za duże łyżwy po to, aby mogły dziecku dłużej posłużyć. Jest to ogromny błąd, który może mieć bezpośredni wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo malucha. Łyżwy dla dzieci, tak samo jak rolki czy buty, powinny być możliwie jak najbardziej dostosowane do stopy po to, aby utrzymać ją w jednej, stabilnej pozycji i zminimalizować ryzyko kontuzji. Jeśli chcemy, aby jedne łyżwy zostały z dzieckiem na dłużej, możemy zdecydować się na modele z możliwością regulacji rozmiaru, których długość w każdej chwili można swobodnie dostosowywać do kształtu dziecięcej stopy.

Zwróć uwagę na but łyżwiarski

Nie należy zapominać, że choć niemal w każdym sklepie można znaleźć naprawdę designerskie i nowoczesne łyżwy dla dzieci, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jednak ładne łyżwy z możliwością regulacji rozmiaru to nie wszystko, co powinno nas zadowolić. Kluczowy jest także rodzaj buta, który także powinien spełniać odpowiednie wymogi. Najlepiej, jeśli but będzie bardzo sztywny na zewnątrz i komfortowy w środku. Dobrze by było, jeśli materiały z których została wykonana wewnętrzna część buta zapewniłyby stopom możliwość swobodnego oddychania. Warto także pamiętać, że dziecięce stopy nie są tak silne, jak stopy osób dorosłych, przez co but łyżwiarski powinien być możliwie lekki, aby nadmiernie nie obciążać podatnej na urazy i kontuzje delikatnej stopy malucha.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

buty do wody

Wersja do druku