Coraz większą popularność w naszym kraju zdobywa Pole Dance – taniec na rurze. Pole Dance jest jednak wolny od erotycznego podtekstu. Zadaniem tego treningu jest poprawa kondycji i wprawienie w doby nastrój.

Pole Dance – popularna odmiana fitnessu

Pole Dance ma wiele wspólnego z Lap Dance – tańcem na rurze, który wykonywany jest w klubach ze striptizem. Oba te rodzaje aktywności jednak równie wiele dzieli, co łączy. Pole Dance jest tańcem na rurze, który zawiera sporą ilość elementów akrobatycznych. Pole Dance poprawia sprawność fizyczną; dzięki niemu mięśnie stają się bardziej silne, kręgosłup jest bardziej giętki, ciało staje się jędrne i smukłe.

Kto może uprawiać Pole Dance?

Pole dance to uniwersalna dyscyplina, którą mogą uprawiać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zdecydowanie jednak wśród osób, które uprawiają pole dance przeważają kobiety. Jessica Alba, Demi Moore, Madonna – to tylko kilka gwiazd, które nie ukrywają tego, że uprawiają Pole Dance. Pole Dance stał się tak popularną dyscypliną sportową, że organizowane są liczne turnieje, zawody i mistrzostwa. Mistrzostwa w pole dance organizowane są również w naszym kraju. Po raz pierwszy odbyły się one w Polsce w roku 2012. Jury ocenia tancerki między innymi oryginalność, technikę z jaką wykonują poszczególne figury. Miłośnicy Pole Dance podejmują szereg starań, aby sportowy taniec na rurze stał się jedną z dyscyplin olimpijskich. Zajęcia z Pole Dance prowadzą zarówno szkoły tańca jak i kluby fitness.

Dla kogo są zajęcia?

W zajęciach z pole dance mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą na przykład pozbyć się nadmiernych kilogramów. Figur Pole Dance jest mnóstwo. Aby rozpocząć trening, nie trzeba być osobą wyjątkowo wysportowaną. Jest sporo figur, których wykonywanie nie powinno sprawić trudności osobom początkującym. Z czasem, gdy sprawność fizyczna ulegnie poprawie, gdy mięśnie staną się silniejsze, przyjdzie pora na wykonywanie bardziej skomplikowanych figur. Rozpoczynając przygodę z Pole Dance opanujemy proste ćwiczenia rozciągające, wzmacniające i ujędrniające ciało. Zabawa z Pole Dance zaczyna się od nauki prostych chwytów, obrotów oraz prostych figur. Z czasem ewolucje stają się coraz bardziej skomplikowane, tancerki uczą się w jaki sposób łączyć poznane figury w układy, jak wykonywać przejścia pomiędzy figurami. Na zajęcia tancerki – zarówno te początkujące, jak i te z grup zaawansowanych – przychodzą w krótkich spodenkach, ćwiczy się boso.

Korzyści jakie daje Pole Dance

Taniec na rurze bardzo ładnie rzeźbi ciało. Kobiety, które od dłuższego czasu go trenują podkreślają, że żadne zajęcia fitness nie są tak skuteczne w rzeźbieniu sylwetki jak właśnie Pole Dance. Do tego na efekty nie trzeba czekać bardzo długo. Na ramionach bicepsy zaczynają rysować się stosunkowo szybko, równie szybko sylwetka staje się smuklejsza. Pole Dance jest dyscypliną, która angażuje do pracy wszystkie mięśnie: począwszy od nadgarstków, poprzez mięśnie brzucha i pośladków aż do mięśni stóp. Taniec na rurze przynosi mnóstwo korzyści nie tylko sylwetce, ale także zdrowiu.

Sprawdź również: https://samocentrum.com/zajecia-i-wydarzenia/pole-dance/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku