W latach osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych, na placu zabaw - czy też na boisku szkolnym - odbywały się codzienne spotkania, zbiórki młodzieży i dzieci. Plac zabaw był miejscem, gdzie zawsze można było spotkać kolegę czy koleżankę. Dlaczego dziś nie jest to aż tak ważne miejsce?

Dlaczego coraz częściej widać puste place zabaw? I wreszcie – jak temu zapobiec i zwerbować ponownie: dzieci, młodzież i starsze osoby?

Wyposażenie placu zabaw

W dobie Internetu i wszechobecnej technologii i techniki, ciężko jest dzieciaki zaciągnąć na tak „niemodny” plac zabaw. Sama jedna huśtawka, karuzela i ślizgawka nie wystarczą do tego, żeby w takim miejscu zagościły ponownie tłumy dzieci i młodzieży. Wyposażenie placu zabaw rodem z lat dziewięćdziesiątych jest niestety nie wystarczające. Dziś trzeba zupełnie inaczej podejść do tematu. Jak? 
Dzisiejsze wyposażenie placu zabaw jest nie tylko wyjątkowo i atrakcyjnie zaprojektowane, naprawdę nastawione w dużej mierze na bezpieczeństwo. Zwłaszcza z taką firmą jak: Firma ta posiada w swojej ofercie naprawdę wspaniałe zestawy do zabawy dla dzieci i dorosłych, a firmową specjalnością są  place zabaw metalowe Dodatkowo, firma oferuje przygotowanie całego projektu zagospodarowania przestrzeni publicznej pod taki właśnie plac zabaw. Jakie zatem propozycje można znaleźć w Inter-Funie?

Wyposażenie placu zabaw – coś dla najmłodszych

Jak wiadomo, z placu zabaw najczęściej korzystają małe dzieci. Zwykle na plac zabaw przychodzą pod opieką rodziców, dziadków, niani czy opiekunki z przedszkola. Niestety, często maluchy szybko się nudzą zabawą na huśtawce czy karuzeli. Na szczęście Inter-Fun znalazł na to rozwiązanie! 
Po pierwsze, aby zachęcić dzieci do zabawy, firma projektuje poszczególne elementy placu zabaw na wzór na przykład zamku króla i królowej.  Place zabaw producent  InteFun - mamy świadomość jak bardzo przyjemna jest zabawa na atrakcyjnym placu zabaw. Taki zamek wykonany jest z bezpiecznych i trwałych materiałów, jak: aluminium, stal, plastik czy drewno
Zamek wyposażony jest w co najmniej dwie ślizgawki, z czego jedna jest wyższa i pokręcona. Zamek zawiera również basztę, mostki, schodki, daszki, wieże a nawet mini komnaty. Taki zestaw na plac zabaw pozwala rozwijać wyobraźnię i spełnia marzenia każdej dziewczynki o byciu księżniczką.

Plac zabaw również dla starszych dzieci i młodzieży

Wyposażenie placu zabaw powinno obejmować nie tylko atrakcje dla najmłodszych ale również dla tych starszych dzieci. W końcu każdy ma prawo przyjść i ciekawie spędzić czas. Tylko, jak zagospodarować plac zabaw, by zwerbować do niego młodzież - o tym opisuje  producent placu zabaw  marka Inter-Fun.


Inter-Fun wymyślił zestaw Roto. Co to oznacza? Otóż taki zestaw wykonany jest w głównej mierze z metalu. Dzięki temu, jest wytrzymały i odporny na zniszczenia. Dlaczego to takie ważne? Dlatego, że Roto to w pewnym sensie połączenie placu zabaw z siłownią czy ścianką wspinaczkową. Zestawy te mają zamontowane i drabinki, i siatki, i drążki, i huśtawki, i wiele innych. Nie są to jednak elementy, z których mogłyby korzystać małe dzieci. Tu raczej chodzi o dość intensywną zabawę, połączoną z gimnastyką i siłownią. Takie miejsce na pewno długo nie stoi puste! W końcu kto nie lubi się trochę powspinać? 


Z drugiej strony, jeżeli już mowa o siłowni, takie również mogą znajdować się na placu zabaw. Wyposażenie placu zabaw w maszyny do ćwiczeń na powietrzu, to hit już kilku sezonów. Wystarczy ustawienie orbitreka, rowerku, chest Press, czy urządzenia do gimnastyki nóg i ramion, a na plac zabaw będzie przychodzić coraz więcej rodzin z dziećmi. W końcu i dorośli chcą wyglądać zdrowo i być fit.

Wyposażenie placu zabaw – niepełnosprawni

Wyposażając plac zabaw należy pamiętać również o osobach niepełnosprawnych. Warto jest ustawić karuzelę z możliwością wjechania wózkiem inwalidzkim do środka, czy huśtawki z krzesełkiem bądź platformą pod wózek. Dla osób, które poruszają się na wózkach, można również zainstalować zjeżdżalnię z mini przeszkodami, które dodatkowo będą uczyć zręczności i pomagać w orientacji przestrzennej. 
Możliwości jest wiele, wystarczy ruszyć wyobraźnię a jeżeli ktoś nie ma pomysłu – należy zwrócić się do profesjonalistów. Inter-Fun zagospodaruje każdą przestrzeń.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Fabryka Biżuterii, która produkuje sygnety męskie i specjalizuje się w produkcji luksusowej męskiej biżuterii

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku