Każda mama wie, że małe dzieci potrzebują zdecydowanie więcej ubrań niż dorośli. Szybko rosną, z biegiem lat wyrabia się ich gust, a ciuszki często ulegają szybkiemu zabrudzeniu. Dla zdrowia i bezpieczeństwa maluchów powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, jakie rzeczy wybieramy. W tym przypadku liczy się coś więcej niż wygląd. O czym warto wiedzieć, zanim wybierzemy się na zakupy?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jakość ubranek. Nigdy nie wybierajmy rzeczy wykonanych wyłącznie ze sztucznych materiałów. Doskonałą opcją jest bawełna, która przepuszcza powietrze i jest miła w dotyku. Oczywiście dopuszczalne są sztuczne domieszki sprawiające, że ubranie jest np. bardziej elastyczne, jednak podstawą powinna być czysta bawełna. Na chłodniejsze dni warto wyposażyć dziecko w polar, który nie wywoła reakcji alergicznych i ochroni przed zimnem, a także wygodny płaszczyk. Oczywiście pod spodem powinien znaleźć się również dodatkowy, bawełniany sweterek, jednak bluzy z polaru i nieprzemakalne kurtki to niezbędne rozwiązanie na jesień i zimę. Odzież dziecięca musi umożliwiać swobodne wykonywanie ruchów, dlatego zrezygnujmy z zakupu zbyt obcisłych spodenek i bluzeczek.

Szukajmy tego, co pozwoli na bezproblemowe rozprostowanie rączek i nóżek, ponieważ zbyt ciasne ubrania mogą utrudniać trawienie i oddychanie. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na sposób zapinania ubranka. W przypadku nieco większych maluchów możemy już zdecydować się na guziki i zamki błyskawiczne. Pamiętajmy również, że bardzo ważnym elementem garderoby każdego dziecka są wygodne skarpetki. Nie powinny mieć zbyt ciasnej gumki.

Jesienią i zimą stosuj zasadę „na cebulkę” 

Szczególnie ważną zasadą jest również ubieranie dziecka na tzw. cebulkę. Chodzi o nakładanie kilku warstw, np. koszulki pod spodem, sweterka lub bluzki jako kolejnej warstwy, a na samą górę narzucamy polar albo kurtkę. Wszystko zależy tutaj od pogody i pory roku, jednak taki sposób komponowania stroju malucha wiele ułatwia. Dzięki temu nie doprowadzimy do wyziębienia ani przegrzania dziecka, ponieważ zawsze możemy dołożyć lub ściągnąć jedną z warstw. Poza tym mówi się również, że chodzące już dziecko należy ubierać tak, jak siebie.

Gdzie szukać dobrych jakościowo ubranek? Najczęściej polecanym rozwiązaniem są sklepy internetowe. W sieci znajdziemy produkty w różnych rozmiarach i kolorystyce, a także zdecydowanie szerszy wybór produktów, w tym pięknych sukienek, kurtek, bawełnianych skarpetek, uroczych sweterków, spodni, czy kombinezonów. Online często możemy zdobyć też ładniejsze i lepsze jakościowo rzeczy w znacznie niższych cenach niż stacjonarnie. W tym celu warto szukać sklepów, które często organizują promocje -50%, np. loppo.pl.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku