Jesień to znakomity czas na niespieszne spacery i wycieczki miejskie. Stolica to jedna z najlepszych destynacji szczególnie dla miłośników szeroko pojętej kultury i sztuki. Warto skorzystać z darmowych dni w muzeach, aby bezpłatnie obejrzeć wystawy i ekspozycje. Koniecznie trzeba też wybrać się na przechadzkę po Łazienkach Królewskich, których ogrody o tej porze roku zachwycają feerią barw.

Spacery po ogrodach

 

Wspaniałymi miejscami na jesienne przechadzki są Ogród w Wilanowie oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Warto też udać się oczywiście do Łazienek Królewskich. Oprócz spacerów po ogromnych ogrodach można przy okazji również wziąć udział w jednym z licznie organizowanych tam wykładów, warsztatów, koncertów, prelekcji, spotkań lub innych wydarzeń. Najaktualniejszy grafik wszystkich eventów znajduje się na oficjalnej stronie łazienek pod adresem: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl.

 

Punkty i tarasy widokowe

 

Słoneczne jesienne dni idealnie nadają się na zobaczenie panoramy miasta. W tym celu najlepiej wjechać na XXX. Piętro Pałacu Kultury i Nauki. Świetnym miejscem na zrobienie kilku wspaniałych zdjęć Warszawy z wysokości jest również dzwonnica przy kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Ponadto można też wybrać się na:

  • wieżę widokową przy Muzeum Powstania Warszawskiego,
  • Kopiec Powstania Warszawskiego,
  • Górkę Szczęśliwicką, która znajduje się w Parku Szczęśliwickim między ulicą Włodarzewską i ulicą Drawską,
  • punkt widokowy przy nadwiślańskich bulwarach, czyli taras widokowy Wybrzeżu Gdańskim.

 

Wycieczka do muzeum za darmo

 

Darmowe muzea w Warszawie są wszystkie, ważne jest, aby do wybranej placówki wybrać się w konkretny dzień, który został wyznaczony jako bezpłatny. Najczęściej na stronie muzeum znajduje się taka informacja. W niektórych miejscach można zwiedzać wszystkie ekspozycje, w innych za darmo dostępne są jedynie wystawy stałe. Jednak warto zaplanować sobie tego rodzaju wycieczkę.

 

Spacer Traktem Królewskim

 

Warszawski Trakt Królewski to szlak komunikacyjny prowadzący przez szereg ulic, przy których znajduje się wiele zabytkowych i ważnych historycznie budowli. Trakt rozpoczyna się na Placu Zamkowym, wiedzie przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie (w tym Plac Trzech Krzyży) oraz ulice: Belwederską i Sobieskiego i kończy się w Wilanowie. Będąc na wycieczce w Warszawie, z pewnością warto pospacerować po głównych i jednocześnie bardzo pięknych częściach miasta.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku