Żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, co niekorzystnie wpływa na organizm. Skóra twarzy jest szczególnie narażona i chłonie jak gąbka wszelkie toksyny z powietrza. Dodatkowo zapychamy jej pory nadmiernym makijażem, co w efekcie daje problemy z cerą. Jeśli twoja cera straciła blask, dokuczają ci zaskórniki lub inne problemy, należy ją oczyścić. Służy do tego specjalna szczoteczka do twarzy, dająca efekty często lepsze niż tradycyjne metody oczyszczania.

Jakie zalety ma szczotkowanie twarzy?

Oprócz dokładnego oczyszczenia twarzy także z resztek makijażu szczoteczka do twarzy zapewni ci relaks i poprawi krążenie w skórze, co zaowocuje tym, że twoja skóra nabierze blasku i świeżego wyglądu. Zaskórniki znikną, skóra nabierze sprężystości, a jej pory się zwężą. Szczoteczka do twarzy podziała również jak peeling i pomoże ci się pozbyć martwego naskórka. Efekty zobaczysz już po jednorazowym zastosowaniu, ale jeśli skóra jest bardzo zanieczyszczona, najpierw wyjdą na wierzch te wszystkie niedoskonałości. Prawdziwe efekty będą widoczne po kilku tygodniach regularnego stosowania. Dobrze oczyszczona skóra twarzy, pozwoli na lepsze wchłanianie odżywczych kremów, co również zaowocuje lepszym stanem twoje cery. 

Jak działa szczoteczka do twarzy i jakie są jej rodzaje?

Istnieją różne rodzaje szczoteczek: manualne, elektryczne szczoteczki z włosiem, oczyszczające skórę za pomocą wibracyjnej głowicy i szczoteczki soniczne, działające przy pomocy wibracji ultradźwiękowych. Różnią się nie tylko sposobem działania, ale i ceną. Najdroższe są szczoteczki soniczne, ale jak zapewniają producenci, przynoszą szybsze i trwalsze efekty, z opóźnianiem procesów starzenia włącznie. Duży wybór szczoteczek ma internetowy sklep iperfumy, gdzie znajdziesz zarówno szczoteczki soniczne, jak i tańsze modele elektryczne. Na szczególną uwagę zasługuje model Braun Face 830, który łączy w sobie dwie funkcje. To nie tylko szczoteczka do twarzy, ale i depilator, dzięki któremu usuniesz z twarzy wszystkie zbędne włoski. 

Niezależnie od tego, która szczoteczka do twarzy skradnie twoje serce i którą wybierzesz dla siebie, spełni ona swoje funkcje i twoja twarz będzie nie tylko doskonale oczyszczona, ale i bardziej promienna. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku