Czy znak zodiaku decyduje o tym jakim jesteś kierowcą? Czy można profilować ilość szkód na podstawie daty urodzenia? Okazuje się, że coś jest na rzeczy! Sprawdzamy jak jeżdżą Byki, Panny, Lwy, Skorpiony i reszta zodiakowej menażerii!

Czy zodiak i horoskopy to tylko ściema? Zdania jak zwykle są podzielone. Faktem jest jednak, że cała branża ezoteryczna jest warta w Polsce grube miliony, a setki Polaków, czy się do tego przyznają czy nie, wierzą w to, co można wyczytać z gwiazd.

Powiedz mi jaki jest Twój znak zodiaku, a powiem Ci jakim jesteś kierowcą!

Czy ze znaku zodiaku można wyczytać jakim kierowcą jesteś? Czy z daty urodzenia możemy wnioskować skłonność do drogowej brawury, asekuranctwo lub liczbę potencjalnych wypadków, w które może być zaangażowany kierowca?

Porównywarka cen OC/AC mfind twierdzi, że pewne zależności istnieją. Dowody? Ponad 200 tys. kalkulacji cen OC i zestawienie ich z wypadkowością poszczególnych grup kierowców. Kto jeździ najgorzej, a kto najlepiej?

Baran to baran, a Skorpion pluje jadem?

Wnioski o których mówimy, nie są jednak takie oczywiste, a spore różnice obserwujemy nie tylko pomiędzy poszczególnymi znakami zodiaku, a nawet między płciami.

Przykładowo Baran to faktycznie kierowca narowisty, ale problemy z temperamentem to domena raczej panów niż pań. Byki chociaż rogate, nie szaleją tak jak Barany i tak panowie jak i panie nie jeżdżą agresywnie i przeważnie nie zostają kolekcjonerami wykroczeń. Od Byka warto także kupić auto - dba o nie i raczej nie jest kierowcą, który ociera swój ukochany samochód na przydrożnych słupkach.

Jednym z najlepszych kierowców w zodiaku zdaje się być Rak, który jeździ bezpiecznie i jest hiper odpowiedzialny. Panie i panowie spod znaku Raka powodują statystycznie najmniej wypadków jeśli chodzi o średnią dla całego zodiaku. Przekłada się to też na ceny OC – które jak wiadomo zależą od tego do jak szkodowej grupy zaliczy nas ubezpieczyciel.

Zaryczeć silnikiem, co nie zaskakuje, lubi Lew, a przeciwieństwem zodiakalnego króla szos wydaje się być Panna, która zatrzyma się przed każdym STOPEM i nie lubi naginać przepisów.

W trasę z Koziorożcem, uważaj na Strzelca

Jeśli wybierasz się w dłuższą trasę, zabierz ze sobą Koziorożca, który z pewnością wszystko zaplanuje i ogarnie każdą logistykę. Podróż ze Strzelcem może być za to pełna emocji i to niekoniecznie pozytywnych. Według astrologów, to klasyczny drogowy pirat i statystyki, szczególnie te dla panów zdają się to potwierdzać. Faceci spod znaku Strzelca są najbardziej szkodowi w całym zodiaku. Jedziesz z Rybą? Może zabłądzić, zwłaszcza jeśli zamiast na drodze, skupi się na podziwianiu krajobrazów.

Więcej informacji o znakach zodiaku za kierownicą znajdziesz pod adresem https://www.mfind.pl/akademia/ciekawostki-ubezpieczeniowe/horoskop-kierowcy-znaki-zodiaku-za-kierownica/.

Horoskop czy nie - porównuj ceny OC!

Mfind zwraca uwagę, że bez względu na to z jakiego znaku zodiaku jesteśmy, ile szkód mamy na koncie, dobrze mieć świadomość, że ceny ubezpieczenia trzeba porównywać. Ubezpieczyciele nie wróżą z gwiazd, opierają się na twardych danych, ale ich taryfy mogą się między sobą bardzo różnić.

Za OC nie ma sensu przepłacać - różnicę w cenie możesz przeznaczyć na coś zupełnie innego: bak paliwa, weekend w górach… albo spersonalizowany horoskop;).


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku