Jędrne pośladki to marzenie wielu kobiet. Odpowiednia dieta oraz standardowa aktywność fizyczna mogą nie być wystarczające, aby wejść w posiadanie kształtnej pupy. Potrzeba do tego sporej dawki motywacji oraz niemałego wysiłku. Specjaliści są jednak zgodni – konsekwentne i właściwie dobrane ćwiczenia na pośladki potrafią czynić cuda. Chcesz się przekonać? Sprawdź, co musisz zrobić!

Siedzący tryb życia nie sprzyja uformowaniu pupy do takich kształtów, jakie nam się marzą. Zgrabne pośladki są w zasięgu każdej kobiety – bez względu na jej rozmiar, wagę czy uwarunkowania genetyczne. Potrzebne są natomiast mobilizacja, zaangażowanie oraz dobór odpowiedniego treningu. Niećwiczona pupa staje się płaska, wiotka i niejednokrotnie pokrywa się cellulitem. Z kolei ta, której zapewnisz solidny trening, odwdzięczy się efektami wizualnymi nawet w niedługim czasie. Oto lista 5 sposobów na to, jak zostać posiadaczką foremnych pośladków!

  1. Rozpocznij od właściwej diety.

W pośladkach często gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Dzięki właściwej diecie, można się go pozbyć. Ułatwi to proces kształtowania pośladków do opcji, o której marzysz. Z codziennego jadłospisu należy wyeliminować fast foody, słodycze i słone przekąski. Słodkie napoje zamienić na wodę mineralną, a codzienne posiłki budować w oparciu o indywidualne zapotrzebowanie energetyczne.

  1. Wybierz swój program ćwiczeń.

Oferty siłowni i klubów fitness są naprawdę rozległe. Można w nich znaleźć treningi całego ciała, ale też poszczególnych partii. Przykładowo, siłownia Total Fitness przygotowała dla swoich klientów specjalne programy ćwiczeń, które kształtują właśnie pośladki. Można je znaleźć pod nazwą Sexy Pupa. Niemniej, również takie treningi jak CXWorks® LesMills, gdzie aktywowane są mięśnie głębokie albo Body Shape, ujędrniające wszystkie grupy mięśniowe, w dłuższej perspektywie zaowocują pięknymi, zgrabnymi pośladkami.

  1. Ćwicz w domu.

W dni, kiedy nie uczęszczasz na zajęcia w siłowni albo kiedy po prostu masz ochotę poćwiczyć w domowym zaciszu, postaw na domowy trening pośladków. W sieci znajdziesz mnóstwo tutoriali i opisów ćwiczeń, które pomogą Ci zawalczyć o silne uda i ładnie wyrzeźbioną pupę. Niezawodnym numerem jeden wśród tego typu aktywności są różnego typu przysiady – klasyczne, półprzysiady, sumo squat czy przysiady ze sztangą to tylko niektóre z możliwości. Wybierz swoje ulubione albo połącz w jeden ciągły trening, wykonuj regularnie, a efekty przerosną Twoje oczekiwania.

  1. Napinaj mięśnie pośladków.

Nawet kiedy odpoczywasz, możesz wyświadczyć przysługę swoim pośladkom. Systematyczne napinanie mięśni pośladków – na przykład podczas oglądania telewizji czy wchodzenia po schodach, przynosi owocne rezultaty.

  1. Pielęgnuj pośladki od zewnątrz.

Pomoże to w uniknięciu skórnych objawów – np. rozstępów czy cellulitu. Regularne masowanie się preparatami do tego przeznaczonymi, poprawia ponadto krążenie krwi i sprzyja lepszemu samopoczuciu. Tego typu zabiegi pobudzają bowiem komórki, przyśpieszają przemianę materii i wygładzają skórę.

Podsumowując, osiągnięcie wymarzonej figury, jędrnych pośladków i zgrabnej pupy wcale nie musi być trudne. Do zdrowej diety oraz ćwiczeń na siłowni wystarczy dołożyć proste ćwiczenia wykonywane na co dzień, a także zadbać o pośladki poprzez masaż czy właściwe kosmetyki. Do dzieła! Osiągnij swój cel!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Drożdżówka z lukrem kalorie

Wersja do druku