Mocne i zdrowe włosy to wizytówka niemal każdego człowieka. Niestety tempo dzisiejszego życia, stres, zabieganie, zła dieta, nieleczone choroby, używki, czy nieodpowiednia pielęgnacja może doprowadzić do nadmiernego ich wypadania. Problem ten dotyczy w tym samym stopniu kobiet, jak i mężczyzn i jest tak samo wstydliwy. Nadmierne wypadanie włosów powoduje bowiem osłabienie pewności siebie i brak akceptacji u płci przeciwnej. Wypadanie włosów często jest wynikiem zaniedbania dwutorowego, zarówno od zewnątrz jak i od środka. Dlatego tak ważne jest, aby zapobiec wypadaniu włosom już w chwili spostrzeżenia problemu oraz prewencyjnie.

Na wypadanie włosów ma wpływ szereg czynników, takich jak: źle dobrana pielęgnacja włosów; nieodpowiednia dieta, uboga w białko, witaminy i minerały, zwłaszcza z grupy B, A i E oraz kwas foliowy; nadmiar używek, w tym kofeina i papierosy; stany chorobowe; stres; nadmierne używanie suszarki, lokówki i innych sprzętów, których temperatura znacznie osłabia jakość włosa. 

     Walkę o zdrowe włosy należy prowadzić nie tylko w kuchnii (menu bogate w witaminy i minerały; herbaty ziołowe z wyciągiem ze skrzypu polnego i pokrzywy), ale i w łazience. Współczesna medycyna pozwala nam w łatwy i wygodny sposób zadbać o włosy. Producenci kosmetyków oferują całe serie produktów - maski, odżywki, szampony, które są przeznaczone dla wypadających włosów. Kosmetyki te powinny zawierać substancje wzmacniające krążenie krwi, substancje odżywcze, a także oczyszczające z nadmiaru sebum. 

     Idealnym produktem, który spełnia te kryteria jest szampon przeciw wypadaniu włosów Herbal Care Black Radish firmy Farmona. Jest to produkt, który posiada wyciąg z czarnej rzepy, który odżywia i wzmacnia cebulki oraz hamuje wypadanie włosów. Zawarta w szamponie płynna keratyna odbudowuje strukturę włosa, a probiotyk inutec ułatwia rozczesywanie i chroni włosy przed uszkodzeniami, powodującymi wypadanie. Dla wzmocnienia efektu warto używać produktów z tej samej serii np. szampon + maska/ odżywka lub wzmacniająca mgiełka na bazie wyciągu z roślin.

 Systematyczne i regularne dbanie o włosy pozwoli w znacznym stopniu uporać się z problemem ich wypadania.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

w?osy

Wersja do druku