Jednym z głównych powodów, dla których klienci, najczęściej kobiety, wybierają torby bawełniane, jest ich użyteczność. Na tym jednak lista ich wielu zalet się nie kończy. Dlaczego warto korzystać na co dzień z toreb bawełnianych? W jaki sposób można włączyć je do działań promocyjnych w swoim biznesie? 

Torby bawełniane – dlaczego warto ich używać?

Torby bawełniane można wykorzystywać w codziennym życiu na wiele różnych sposobów. Umożliwia to nie tylko ich wytrzymałość i praktyczność, ale również stylowy i modny wygląd. W zależności od wybranego projektu, torba na ramię może dopełniać wizerunku sportowego, ale także typowo miejskiej, casualowej stylizacji.

 

Wszechstronność zastosowania

Torby bawełniane są na tyle uniwersalne, że znajdują zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach. Mogą być nie tylko pomocne podczas codziennych zakupów spożywczych, ale też w czasie wizyt w galeriach handlowych. Dzięki mocnym i solidnym rączkom bez problemu możemy też w nich transportować cięższe przedmioty, na przykład przesyłki odebrane z poczty lub też książki przyniesione z biblioteki uniwersyteckiej. Bawełniana torba sprawdzi się także podczas wizyty w sklepie ogrodniczym – możemy w niej przenieść delikatne rośliny doniczkowe. Dzięki temu, że bawełna znacznie lepiej dopasowuje się do kształtu, nie łamie wrażliwych listków i gałązek.

Łatwość utrzymania w czystości  i funkcjonalność

Torby bawełniane warto raz na jakiś czas przeprać w celu utrzymania ich w czystości. Siatki wykonane z tworzyw sztucznych nie nadają się do prania, gdyż zaginają się, rwą i tracą kolor. Jedyne, co w tej sytuacji można zrobić z jednorazówkami, to je wyrzucić zaraz po przyniesieniu do domu ze sklepu. Tym samym nieświadomy i lekkomyślny konsument powiększa  liczbę śmieci produkowanych przez gospodarstwo domowe, zwiększając w ten sposób zanieczyszczenie środowiska. W skali globalnej problem zużycia plastikowych opakowań jest na tyle duży, że Unia Europejska planuje całkowity zakaz ich stosowania. Na uwagę zasługuje również funkcjonalność toreb. Solidne wykonanie sprawia, że nie przedrze się ona równie łatwo co jej plastikowy, jednorazowy odpowiednik.

 

Możliwości reklamowe

Torby bawełniane są świetnym nośnikiem treści reklamowych. Mogą stanowić gadżet prezentowy, w którym umieścimy drobne upominki dla swoich kontrahentów. Mogą być także opakowaniem samym w sobie. Wygląd torby można łatwo dopasować do rodzaju branży, w której działamy. Dobrze wykonany nadruk nie spiera się i na długo pozostaje atrakcyjny dla oczu.

 

Względy ekologiczne

Wiele osób zafascynowanych ekologią i chcących żyć zgodnie z jej duchem ucieka od jednorazowych siatek i plastikowych reklamówek. Świadomi odpowiedzialności za los planety konsumenci na zakupy wolą wybrać się ze swoją torbą, którą będą mogli wielokrotnie zastosować. Ponadto, torby bawełniane są w pełni biodegradowalne. Ponadto, torby płócienne nie przyczyniają się do zanieczyszczenia rzek i mórz na całym świecie.

 

 

Oszczędność pieniędzy
Torby bawełniane wiążą się w jednorazowym ich zakupem, a więc jednorazowym poniesieniem kosztów. Tymczasem siatki jednorazowe są przez klientów kupowane praktycznie podczas każdej wizyty w sklepie. Niewidoczne na pozór, drobne kwoty, w skali roku sumują się do całkiem konkretnych pieniędzy. Torby ekologiczne mogą więc pomóc w obniżeniu wydatków.

 

Modny wygląd

W przeciwieństwie do jednorazowych siatek z logotypami dyskontów i sieciówek, torby bawełniane mają modny i stylowy wygląd. Mogą stać się nośnikiem ważnych dla danej osoby haseł i poglądów. Mogą też być po prostu estetycznymi gadżetami do transportowania kupionych produktów.

 

Jakie wzory toreb cieszą się dużą popularnością w 2018 roku?

W 2018 roku torby bawełniane przybierały wzory geometryczne. W czasach rosnącej mody na ekologię nierzadko można było spotkać również torby z nadrukiem odwzorowującym jelenia czy rośliny. Równie popularne były worki i nerki w motyw dżungli. W zasadzie w tym sezonie liczba trendów wzorniczych jest tak duża, że w kwestii nadruków panowała spora dowolność stylistyczna. Sporym powodzeniem cieszyły się również torby mające inspirujące napisy i logo znanej marki. Coraz więcej klientów decydowało się też na zamówienie gadżetów w pełni spersonalizowanych, z projektem wykonanym przez grafika pod ich dokładne zamówienie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku