Każda jesień i zima poza pięknymi wrażeniami wizualnymi niesie ze sobą również zagrożenia. To, o którym najczęściej się ostatnio mówi, kryje się pod groźnym dla wielu osób hasłem smog. Im więcej wiemy o jego niszczącej sile, tym częściej poszukujemy rozwiązań, które mogą pomóc nam żyć zdrowiej i dbać o siebie. I o ile pomimo szumnych zapowiedzi niewiele robi się w zakresie globalnego dbania o środowisko czy też nawet informowania ludzi o tym, czym w piecach palić nie wolno, o tyle na poziomie mieszkań i domów coraz więcej możemy zrobić, by polepszyć najbliższe nam otoczenie. Nowoczesne oczyszczacze powietrza dla alergika są doskonałym sposobem na to, by poradzić sobie ze smogiem przynajmniej w domowych warunkach.


Groźny smog

Epidemiolodzy z roku na rok coraz głośniej podkreślają, że smog jest niezwykle dla nas groźny. Niestety normy w sezonie grzewczym są notorycznie przekraczane w wielu polskich miastach. Żeby uchronić się przed negatywnym wpływem szkodliwych związków, które znajdują się w powietrzu, można zainwestować w oczyszczacze powietrza dla alergika. Te wyposażone w najlepszej jakości filtry pomogą zadbać o zdrowie, a wielu osobom ułatwią codzienne funkcjonowanie. Zanim doczekamy się na zmiany w prawie, zatroszczmy się o powietrze we własnych domach.

 

Jak sobie radzić ze smogiem?

Przede wszystkim należy unikać przestrzeni zanieczyszczonych. Na zewnątrz sprawdzają się na przykład maski antysmogowe, a odpowiednia dieta bogata w składniki zwiększające odporność może wspomagać oczyszczanie organizmu z toksyn. Koniecznie jednak trzeba pomyśleć o jakości tego, czym oddychamy na co dzień – w warunkach domowych sprawdzają się więc oczyszczacze powietrza dla alergika. Wysokiej klasy urządzenia mogą zredukować nawet 99,7% zanieczyszczeń. Kluczem do tego, by działało doskonale są filtry HEPA. Oczyszczacze powietrza dla alergika to nowoczesne urządzenia, które zazwyczaj wykorzystują obrotową konstrukcję i cały zestaw filtrów o dużej pojemności w skład, który poza wspomnianymi już HEPA wchodzą również filtry wstępne, które zatrzymują większe zanieczyszczenia oraz te z węglem aktywnym. Specjaliści podkreślają, że taki sprzęt powinien być obecnie na wyposażeniu każdego domu ze względu na bardzo wysoki poziom zanieczyszczenia, który bezpośrednio wpływa na problemy zdrowotne ludzi w każdy wieku.

 

Najlepszej klasy oczyszczacze powietrza dla alergika przede wszystkim powinny być skuteczne, czyli wykazywać się wysokim poziomem filtracji. Poza tym, warto zwrócić uwagę na to, by były dość ciche oraz nie generowały wysokich kosztów eksploatacyjnych. Funkcjonalne oczyszczacze powietrza dla alergika będą również działać w różnych trybach i dodatkowo mogą mieć funkcję jonizacji i nawilżania. Kupić je możecie m.in. na stronie https://www.zdrowiewmodzie.pl/52-oczyszczacze-powietrza.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku