W dzisiejszych czasach na skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej decydują się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Oferta zabiegów jest coraz bogatsza, a współczesna medycyna coraz bezpieczniejsza dzięki zastosowaniu nowatorskich, nieinwazyjnych metod.

Medycyna estetyczna w Sopocie

Dla wszystkich zainteresowanych zabiegami medycyny estetycznej, godnym polecenia miejscem będzie Medycyna Estetyczna Sopot HB Med. Placówka zapewnia szeroki wachlarz usług, od nieoperacyjnej plastyki nosa, przez usuwanie blizn i mikrodermabrazję, aż po elektrostymulację. W ofercie HB Med znajduje się również wiele zabiegów laserowych, laryngologicznych, kosmetycznych i chirurgii plastycznej.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg medycyny estetycznej?

Z pewnością każdemu z nas w mniejszym lub większym stopniu zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Atrakcyjność dodaje pewności siebie, która z kolei jest przydatna zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, a dzięki odpowiedniemu zabiegowi medycyny estetycznej można skutecznie pozbyć się dręczącego nas problemu. Będzie to rozwiązanie mniej inwazyjne niż operacja plastyczna, a dużo skuteczniejsze niż chociażby kosmetyki.

Najpopularniejsze zabiegi

Ogromną popularnością cieszą się zabiegi korygujące sylwetkę oraz odmładzające. Popularne zabiegi na ciało to między innymi: nieoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej, usuwanie rozstępów, a także różnego rodzaju zabiegi ujędrniające, mające na celu modelowanie sylwetki. Wśród zabiegów odmładzających króluje wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym lub botoksem – jest to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny zabieg medycyny estetycznej na świecie.

Dla kogo medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna ma bardzo dużo do zaoferowania dojrzałym kobietom, ale nie jest to jej jedyna grupa docelowa. Z zabiegów mogą korzystać także młodsze osoby, w tym młodzież. Oczywiście, należy zachować tutaj większą ostrożność i dobrać odpowiednie podejście do danego pacjenta. Dla młodej dziewczyny nie będą konieczne zaawansowane metody redukcji zmarszczek czy cellulitu. Za to powszechnym problemem, który często spędza sen z powiek wielu nastolatkom, jest trądzik młodzieńczy. Tutaj właśnie medycyna estetyczna okaże się pomocna – trądzik można zredukować na przykład dzięki zastosowaniu peelingów lekarskich lub mikrodermabrazji.

Większość zabiegów medycyny estetycznej dedykowanych kobietom z powodzeniem mogą wybierać także mężczyźni, a wiele gabinetów oferuje także specjalne pakiety przeznaczone Panom. Istnieją również zabiegi uniwersalne, dotyczące ogólnych problemów występujących bez względu na wiek czy płeć. Będzie to na przykład leczenie nadpotliwości oraz usuwanie blizn i nadmiernego owłosienia.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem?

Przede wszystkim, zanim zdecydujemy się na określony zabieg medycyny estetycznej, należy sprawdzić przeciwwskazania do jego wykonania oraz możliwe skutki uboczne. Warto również skonsultować się z lekarzem. Należy mieć na uwadze, że przeszkodą w wykonaniu wielu zabiegów będzie ciąża, okres laktacji, niektóre choroby (cukrzyca lub choroby skóry) czy problemy z krążeniem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku