Pierwszy wniosek, jaki nasuwa się przy okazji wszystkich zakupów internetowych dotyczy tego, że stanowią one dużą oszczędność czasu. Dotyczy to również aptek internetowych. Bez wychodzenia z domu można doskonale wyposażyć swoją apteczkę. Ale czy każda apteka jest równie godna zaufania? Kiedy warto korzystać z tego rodzaju usług a w jakich sytuacjach zachować ostrożność?

Apteki internetowe rządzą się innymi prawami niż zwykłe sklepy online. Przepisy są wobec niż bardziej restrykcyjne. Aptekę online mogą prowadzić tylko punkty apteczne, które uzyskują na to zezwolenie Inspekcji Farmaceutycznej. Za sprzedaż lekarstw jest odpowiedzialny farmaceuta. Ważne jest to ze względu na zastosowanie leków, odpowiednie przechowywanie i zabezpieczanie. Przed zakupami należy sprawdzić czy na stronie jest podany adres apteki stacjonarnej. Poza tym dobra apteka nie sprzeda leków dostępnych na receptę bez jej okazania. Równie dużą ostrożność należy zachować, gdy podczas porównywania cen w różnych miejscach, nagle w jednym z nich koszt jest zadziwiająco niski.

Apteki internetowe sposobem na oszczędność

Wszystkie osoby, które zmuszone są regularnie odwiedzać apteki, wiedzą doskonale, jak wysokie są ceny większości leków. Kiedy musimy się zaopatrzyć w dużą liczbę preparatów, suma końcowa może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli czekają nas większe apteczne zakupy, najlepiej prześledzić jakie ceny oferują apteki online. Jeśli podliczymy koszty związane z zakupem paru produktów, może się okazać, że zaoszczędzimy nawet kilkadziesiąt procent! Poza tym na spokojnie, w domowym zaciszu, możemy porównać ze sobą artykuły o takim lub podobnym składzie, które będzie dzieliła spora rozpiętość cenowa.

Co z kosztami wysyłki?

Apteka online ma to do siebie, że ceny są niższe, ale co z ich dostawą? W końcu to też wydatek. Tak i nie. Jeśli chcemy kupić pojedyncze niedrogie medykamenty, faktycznie koszt dostawy może przewyższać korzyści płynące z obniżki cenowej. Ale kiedy musimy uzupełnić apteczkę o witaminy, leki przeciwbólowe, preparaty na odchudzanie, suplementy, środki na przeziębienie, wtedy okazuje się, że kwota szybko rośnie. Im będzie wyższa, tym bardziej opłaca się zakup. Mało tego, w części aptek internetowych przekraczając określoną wartość zakupów, klient nie płaci kosztów dostawy, więc zamówienie wiąże się z samymi korzyściami.  

Apteka internetowa niweluje ryzyko infekcji

Do apteki chodzimy zazwyczaj wtedy, kiedy chcemy wzmocnić nasze zdrowie, jesteśmy chorzy lub chory jest ktoś bliski. Oznacza to, że stojąc w kolejce do kasy, jesteśmy bardziej narażeni na to, by złapać jakąś infekcję. Ryzyko rośnie szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy kolejki są długie, a większość stojących w kasie ma przeziębienie lub grypę. Decydując się na aptekę internetową, pośrednio dbamy o naszą odporność i zmniejszamy ryzyko choroby. Zamawiając leki online unikamy kolejek, co oznacza nie tylko oszczędność czasu, ale także ograniczenie kontaktów z osobami, które mogłyby nas zarazić jakimś wirusem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku