Ogród może być prawdziwą pasją, powodem do dumy, ale wymaga też szeregu prac i pielęgnacji, do których potrzebne są różnego rodzaju sprzęty i narzędzia.

Trudno sobie wyobrazić pięknie zaaranżowany ogród „udekorowany” grabiami, sekatorem, kosiarką czy innymi akcesoriami. Nie mówiąc już o tym, że sprzęt ogrodniczy kosztuje niemało i trzeba o niego dbać, chronić przed warunkami atmosferycznymi. Z reguły w domu czy garażu nie ma miejsca na takie wyposażenie, dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie odpowiedni magazyn – skrzynie narzędziowe albo nawet domek ogrodowy.

Stylowe i trwałe domki narzędziowe

Domki narzędziowe muszą przed wszystkim być praktyczne i funkcjonalne, co oznacza wytrzymałość oraz miejsce na ogrodnicze sprzęty. Nie zapominamy również o tym, że jest to część aranżacji ogrodu, widoczna, a zatem zwracamy uwagę na wzornictwo i dopasowanie do otoczenia. Jednym z kluczowych kryteriów wyboru jest materiał, z jakiego wykonany jest nasz ogrodowy magazyn.

Na rynku dostępne są domki drewniane, metalowe i z tworzyw sztucznych. Domki z drewna są stylowe, ale dość kosztowne, trzeba je impregnować i stawiać na odpowiednio przygotowanym podłożu. Metalowe charakteryzują się trwałością, nie są drogie, pewnym mankamentem jest tu słaba izolacja termiczna. Jednym z atutów domków narzędziowych z tworzyw sztucznych jest bogate wzornictwo oraz łatwy montaż, nawet razem z podłogą.

Do niedawna wyzwaniem była tu odporność na czynniki atmosferyczne (płowienie kolorów). Jednakże nowoczesne materiały nie tylko prezentują się efektownie (imitują drewno), ale także zachowują wygląd i właściwości techniczne przez wiele lat (domki Keter mają nawet 12-letnią gwarancję producenta). Dobrej jakości domki ogrodowe są odporne na promieniowanie UV, wodoodporne, łatwe do utrzymania w czystości, a ich ceny są naprawdę konkurencyjne np. w porównaniu z drewnianymi.

Na co zwracamy uwagę wybierając domki narzędziowe?

Domki i skrzynie narzędziowe z nowoczesnych tworzyw sztucznych to naprawdę dobry wybór. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, szczególnie inwestując w domek ogrodowy:

 • wielkość – wpływa na wygląd, funkcjonalność oraz cenę, warto uwzględnić nie tylko narzędzia i akcesoria które już mamy ale także ewentualne przyszłe zakupy. W domku narzędziowym można magazynować rower, leżaki itp. Istotny jest też komfort poruszania się w jego wnętrzu.

 • kształt dachu – najczęściej jedno lub dwuspadowy. Jednospadowe są z reguły mniejsze, niższe, dwuspadowe zapewniają dodatkową przestrzeń do magazynowania. Zwracamy również uwagę na wytrzymałość na obciążenia (np. podczas opadów śniegu).

 • typ drzwi – uzależniony m.in. od wielkości domku, mogą być jedno – albo dwuskrzydłowe. Zdecydowanie wygodniej użytkuje się drzwi dwuskrzydłowe, warto wybrać drzwi z porządnym zamkiem, kłódką.

 • okna – większe domki najczęściej posiadają okna, co zapewnia dodatkowe oświetlenie, poprawia wentylację i przewiew.

 • podłoga – domki narzędziowe z tworzyw sztucznych najczęściej mają podłogę na wyposażeniu i są gotowe do ustawienia w ogrodzie. Istotna jest jej wytrzymałość na obciążenia - sprzęty, meble i wyposażenie ogrodu mogą sporo ważyć.

 • wentylacja – szczególnie ważna, jeśli w domku przechowuje się np. paliwa, nawozy, środki chemiczne itd.

Keter - domki do ogrodu, skrzynie narzędziowe, schowki

Ogrodowe magazyny, skrzynie, a nawet stylowa drewutnia. Wszystkie te praktyczne elementy ogrodowego wyposażenia oferuje sklep Focus Garden. Znajdziemy tu wytrzymałe i stylowe domki oraz schowki marki Keter.

Począwszy od praktycznej, odpornej na czynniki zewnętrzne drewutni, przez pojemne, funkcjonalne skrzynie, aż po naprawdę imponujące domki narzędziowe z 12-letnią gwarancją producenta. Niektórzy potrzebują jedynie zabezpieczenia dla opału, wówczas stylowa drewutnia FIREWOOD to idealne rozwiązanie – mocne, odporne na czynniki atmosferyczne, doskonale imituje naturalne drewno.

Narzędzia, akcesoria bez problemu zmieszczą się w jednym w praktycznym schowków albo skrzyni. Marka KETER oferuje np. rozwiązanie STORE-IT-OUT MAX, czyli stylową, praktyczną skrzynię z ergonomicznymi pólkami, odporną na czynniki zewnętrzne, wytrzymałą, stylizowaną na naturalne drewno. W ofercie sklepu znajdziemy również wiele domków narzędziowych o różnej pojemności. Wyposażone są w okna, praktyczne drzwi. Począwszy od niewielkiego modelu (np. MANOR PENT 6x4), przez całkiem okazale domki, jak np. SCALA 6x8 aż po naprawdę imponujący i stylowy FACTOR 8x11 czy OAKLAND 1175, wszystkie domki ogrodowe są:

 • ergonomiczne,
 • wentylowane,
 • odporne na czynniki pogodowe,
 • łatwe w czyszczeniu i eksploatacji,
 • do prostego montażu,
 • wyposażone w wytrzymałą podłogę.

Atutem domków KETER są też doskonale rozplanowane półki, schowki, a także możliwość umieszczania w nich przydatnych wieszaków i stojaków na narzędzia. Walorem jest wzornictwo, m.in. WOOD EFECT - domki są wykonane z praktycznych tworzyw, nie wymagają impregnacji, a wyglądają jak z drewna. Niektóre modele np. OAKLAND można malować (ściany).  

Sklep Focus Garden zapewnia kompleksową ofertę – od praktycznych skrzyń i szafek, które można łączyć ze sobą, czy stylowej drewutni, aż po duże, praktyczne domki narzędziowe. Są one schronieniem nie tylko dla ogrodowych akcesoriów. Zabezpieczą też chowane na jesień i zimę taczki, parasole, meble, basen czy sprzęty takie jak rower lub kosiarka.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

brama garażowa

Wersja do druku