Wiele osób uważa, że udany wypoczynek nad Bałtykiem musi odbyć się w sezonie. Miesiące wakacyjne są wtedy najcieplejszym czasem w roku i miasteczka nadmorskie tętnią życiem. Nie wszyscy jednak podzielają ten pogląd i istnieje grono osób, które uważają, że urlop poza sezonem ma wiele zalet.

Tanie noclegi

Pierwszą zaletą wypoczynku po okresie wysokim są obniżone ceny za nocleg. Praktycznie wszystkie kurorty zmieniają swój cennik, dzięki czemu cena za pokój w luksusowym hotelu staje się niezwykle atrakcyjna. Nie trzeba martwić się pogodą, bo w kurortach są specjalnie przygotowane strefy relaksacyjne. Można bez problemu skorzystać ze SPA nad morzem, kortu do tenisa, albo siłowni. Dodatkowo w sezonie niskim jest większy wybór wolnych noclegów. Oferta miejsc jest naprawdę szeroka, więc wystarczy zdecydować się na takie, dopasowane do naszych preferencji i oczekiwań. Poza tym, po sezonie, punkty gastronomiczne również wprowadzają inny cennik z racji mniejszej liczby turystów. Dla wielu osób taki stan rzeczy jest decydującym czynnikiem, przy wyborze swojego okresu urlopowego.

Brak tłoku

Urlop poza sezonem wybierają najczęściej osoby, które cenią spokój. One nie potrzebują gwarnego, tętniącego życiem, hałaśliwego kurortu, tylko spokojnego miejsca, do naładowania „baterii” do dalszej pracy. U schyłku lata cichną krzyki i znikają tłumy turystów, można podziwiać i cieszyć się nadmorskimi krajobrazami. Nie trzeba przepychać się między tabunami osób w celu kupienia gofrów czy kawy. W sezonie niskim można spokojnie pójść na spacer po plaży, zrobić zdjęcie bez obaw, że w kadrze znajdzie się ktoś przypadkowy. Brak pośpiechu sprzyja wyciszeniu, można się naprawdę zrelaksować i odpocząć.

Aktywny wypoczynek

Dzięki mniejszej liczbie turystów można spokojnie wypożyczyć sprzęt wodny i spędzić cały dzień na morzu. Wypoczynek poza sezonem różni się nieco od tego, w lipcu czy sierpniu. Brak upałów sprawia, że nie spędzamy biernie czasu na plaży, ale decydujemy się na aktywności sportowe. Świetnym pomysłem są przejażdżki rowerowe albo nauka pływania na desce. Wypożyczalnie sprzętów oferują różne możliwości. Długie spacery pozwalają podziwiać malownicze tereny i piękne nadmorskie krajobrazy. Mimo braku palącego słońca można spędzić naprawdę przyjemnie czas na plaży. Odgłosy ptaków, świeże powietrze i spokój dają możliwość całkowitej regeneracji. Poza tym każda nadmorska miejscowość posiada ciekawe miejsca, które warto zwiedzić.

Wypoczynek poza sezonem ma wiele zalet i jest ceniony przez coraz szersze grono osób. Ogromna ilość codziennych obowiązków sprawia, że chcemy po prostu zmienić otoczenie i choć na chwilę uwolnić się od zgiełku miasta. Brak tłumów turystów pozwala w spokoju oderwać się od codzienności i cieszyć się wolnym czasem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma okoń morski
Pasta z makreli wędzonej z jajkiem i ogórkiem kalorie

Wersja do druku