Zakup lustrzanki to zazwyczaj poważna inwestycja finansowa. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią i nie wiesz jak dbać o sprzęt fotograficzny, koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi aspektami. Nie pozwól na przypadkowe awarie i niedociągnięcia, które utrudnią Ci codzienną pracę!

Uważaj na szkodliwe czynniki

Wilgoć, kurz, piasek czy zanieczyszczenia - to wszystko czynniki, które niezmiernie szkodzą każdemu aparatowi fotograficznemu. Pamiętaj, aby zwracać na nie szczególną uwagę. Piasek czy wilgoć szczególnie niebezpieczna jest podczas wakacji. Staraj się zawsze mieć swój aparat pod szczególną opieką, by nadmorskie sesje zdjęciowe nie zaszkodziły danemu modelowi. Korzystaj zawsze z pokrowca - to podstawowy element wyposażenia, bez względu na porę roku czy warunki, w jakich pracujesz!

Czyść sprzęt regularnie

Kolejnym krokiem do unikania awarii aparatu fotograficznego jest regularne jego czyszczenie. Tak! To zaskakujące, jak wiele właścicieli lustrzanek o tym zapomina. W tym wypadku przyda się specjalny pędzelek, którym usuniesz kurz nawet z największych zakamarków aparatowego body czy obiektywu. Do tego zawsze miej ze sobą ściereczkę z mikrofibry, którą usuniesz podstawowe zanieczyszczenia. To, jak często musisz czyścić aparat jest w dużym stopniu uzależnione od tego z jaką częstotliwością wykonujesz zdjęcia i korzystasz ze sprzętu.

Oprócz podstawowych akcesoriów do czyszczenia przyda się:

  • specjalistyczny środek, używany do czyszczenia sprzętu elektronicznego,
  • bezwłókniste chusteczki, którymi szybko i bez problemów wyczyścisz lustro w aparacie

Skorzystaj z diagnostyki sprzętu

Niewiele osób, nawet jeśli zawodowo zajmują się fotografią, należycie dbają o sprzęt fotograficzny. Jak się okazuje, regularne jego czyszczenie i unikanie szkodliwych czynników nie zawsze jest wystarczające. Co w sytuacji, kiedy obawiasz się o swój sprzęt i chcesz, aby służył Ci jak najdłużej? Koniecznie skorzystaj z diagnostyki sprzętu. To opcja dla wymagających, dzięki którym lustrzanka, a właściwie jej kondycja, zostanie przebadana przez profesjonalistów. Dowiesz się także co robić, aby przedłużyć jej działanie. Tego typu usługi znajdziesz m.in. na https://e-csi.pl/. Zadbaj o swój aparat fotograficzny profesjonalnie, bo warto!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku