Telewizor może stać na specjalnie przygotowanej szafce bądź wisieć na ścianie. Ta druga opcja ma coraz szersze grono zwolenników i jest chętnie stosowana przez dekoratorów wnętrz. Nie ma jednak nic gorszego niż „sterczący” telewizor. Przy wyborze QE65Q9FN nie ma jednak powodów do obaw.


Obecnie sprzęty znajdujące się w mieszkaniu powinny współgrać z meblami i dodatkami. Coraz więcej osób zwraca uwagę na wygląd wnętrza, które je otacza. Dużą rolę odgrywa telewizor, który wielokrotnie znajduje się w centralnej części pomieszczenia. By wyglądał efektownie, wielu użytkowników wiesza go na ścianie. Sprzęty takie jak QE65Q9FN nie tylko świetnie się na niej prezentują, ale i doskonale działają. A więc mają to, co powinien posiadać telewizor z najwyższej półki.

Praktyczny i nowoczesny QE65Q9FN

Zanim przejdziemy do kwestii związanych z wieszaniem telewizora marki Samsung, warto zapoznać się z głównymi parametrami i realnymi możliwościami QE65Q9FN. Telewizor ten posiada wysokiej klasy matrycę VA pozwalającą na wyświetlanie obrazów w jakości Ultra HD, czyli rozdzielczości 3 840 x 2 160 pikseli. Ponadto konstruktorzy marki Samsung zastosowali tu jakościową powłokę antyrefleksyjną Ultra Black Elite i zamontowali efektywny proces Q Engine. Telewizor wyposażono w dodatkowe systemy, takie jak Q Color, Q Viewing Angle czy Q Contrast, oraz kilka trybów wyświetlania.

QE65Q9FN idealnie przylega do ściany

Telewizor QE65Q9FN, a więc jeden z modeli Q9, nazywany też często QE65Q9FNATXXH lub Q9F, nawet stojąc, prezentuje się naprawdę dobrze. Ma zgrabną i delikatną (aczkolwiek mocną) podstawę, która nadaje lekkość całemu sprzętowi. Ale skupmy się na jego powieszeniu. Wiele modeli umieszczonych na ścianie bardzo nieestetycznie od niej odstaje. W tym przypadku nic takiego nie ma miejsca. Głównie dzięki No Gap – wieszak ten spowoduje, że telewizor będzie idealnie przylegał do ściany. Należy tu też wspomnieć o przewodzie One Connect. Pod gniazdem mamy niewielkie rowki, w których chowa się kabel. Dzięki temu nic nie wystaje spod telewizora. Nie ma tu też kilku różnych kabli, w QE65Q9FN oraz innych modelach Q9 wystarczy bowiem tylko jeden przewód, który przenosi i obraz, i prąd.

Telewizor, który wtapia się w tło

QE65Q9FN wraz z innymi modelami Q9 posiada system Ambient. Co to takiego? Jest to opcja, która sprawia, że sprzęt może się stać niewidoczny. Jak to możliwe? Otóż po wyłączeniu telewizora z reguły mamy wiszący czarny prostokąt na ścianie. Czy to estetyczne, czy nie – kwestia gustu, aczkolwiek chyba wszyscy użytkownicy przyzwyczaili się i pogodzili z takim stanem rzeczy. Okazuje się jednak, że telewizor może dopasować się do koloru ściany, mało tego – nawet do wzoru na niej. Może też przypominać tapetę, która się za nim znajduje. Umożliwia to system Ambient, wystarczy ustawić odpowiednią wizualizację i gotowe. Telewizor dopasowuje się do ściany nawet kolorem. Niektórzy posiadacze tego typu sprzętów wieszają je na ścianie i gdy telewizor jest wyłączony, pełni funkcję obrazu, który ozdabia całe wnętrze. Jeszcze inni ustawiają opcję, która pokazuje np. temperaturę powietrza, godzinę itp. Każdy bez problemu może więc znaleźć funkcję dla siebie. Do tego system Ambient działa aż 24 godziny.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku