Prowadzenie konta w mediach społecznościowych takich jak Instagram wymaga nie tylko wspaniałego pomysłu, zacięcia do interesującego i intrygującego pisania, lecz również zdolności fotograficznych. Doskonale wiemy, iż większość ludzi kupuje oczami, chcąc więc przykuć ich uwagę, musimy opatrzyć nasze wpisy niezwykle ciekawymi zdjęciami. Pytanie tylko, czy można tego dokonać w domowym zaciszu i przy pomocy aparatu dostępnego w smartfonie, czy też potrzebny jest fotograf?

Przeglądając Instagram lub Facebooka, często odnosimy wrażenie, iż wszystkie obserwowane przez nas profile wydają krocie na profesjonalnych fotografów lub sprzęt. Oczywiście, często tak się dzieje, jednak w większości przypadków, ludzie odpowiadający za social media nie posiadają fotograficznego wykształcenia, co więcej, wykonują swoje zdjęcia aparatami wbudowanymi w smartfony. W Internecie można znaleźć mnóstwo poradników, jak odpowiednio wykorzystać wszystkie opcje dostępne w naszym urządzeniu, jednak warto wcześniej zaopatrzyć się w sprzęt, który ułatwi nam wykonanie świetnych ujęć.

Chcąc zadbać o detale i wyciągnąć jak najwięcej szczegółów, przydatne i pomocne będą telefony posiadające aparaty o wysokie rozdzielczości z funkcją rozmywania tła (Bokeh). Nie oznacza to jednak, iż musimy od razu rozbijać wszystkie skarbonki, gdyż na przykład Huawei P20 lite, wyposażony m.in. w takie opcje, dostępny jest w bardzo atrakcyjnym wariancie cenowym. Korzystając z jego dwóch aparatów wbudowanych w tylną obudowę, najnowocześniejszą technologię inteligentnego światła LCD oraz eliminację ziarnistych i złych fotografii, raz dwa poczujemy się swobodnie po drugiej stronie kamery, tworząc zdjęcie idealnie pasujące do naszych potrzeb w mediach społecznościowych.

Sam aparat to jeszcze nie wszystko

Świetnie w takich sytuacjach sprawdzi się szeroka przesłona oraz funkcja mapowania twarzy 3D, wykorzystująca inteligentne rozpoznawania i mappowanie twarzy – zrobienie idealnego zdjęcia, będącego pięknym portretem lub zbliżeniem na interesujący szczegół, stanie się o wiele łatwiejsze niż dotychczas. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy decydować się na zakup nowego telefonu. Z pozoru mało przydatne funkcje o obco dla nas brzmiących nazwach mogą okazać się bardzo praktyczne i efektowne, kiedy tylko nauczymy się je wykorzystywać na przykład podczas pracy nad swoim nowym portfolio – nie oznacza to jednak, iż musimy przepłacać, gdyż Huawei P20 lite jest rozwiązaniem pasującym na każdą kieszeń.

Wyposażeni w smartfon z odpowiednim aparatem, szybko przekonamy się, że magiczne ujęcia z Instagrama to wcale nie zasługa dziesiątek osób, lecz praca jednej osoby, która do perfekcji nauczyła się obsługi telefonu. Kilka chwil poświęconych na zapoznanie się ze wszystkimi dostępnymi opcjami, funkcjami oraz możliwościami sprawi, że teraz każdy użytkownik smartfonu może tworzyć przepiękne zdjęcia, będące obiektem westchnień, nawet wśród profesjonalnych fotografów. Masz ochotę dołączyć do ich grona?


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku