Kuchenne zapachy gotujących się potraw, nieprzyjemna woń zaduchu, która piętrzy się w powietrzu. Śmieci, które czekają na wyrzucenie do kontenera. Nie ma co udawać – każdy z nas boryka się z podobnymi, przykrymi zapachami w swoim domu. Oczywiście, niektórych zapachów można unikać, a inne neutralizować przez wietrzenie mieszkania, a także inne środki takie jak: dyfuzory zapachowe, świece zapachowe, czy wosk zapachowy i kadzidła naturalne. Palone codziennie będą powiewały pięknym zapachem już od progu.


Szkodliwe odświeżacze powietrza

Sztuczne odświeżacze powietrza nie zabiją przykrego zapachu. To tylko działanie chwilowe, ale nie długotrwałe. Ponadto sztuczne spraye zapachowe mogą źle wpływać na nasze samopoczucie oraz domowników i zwierząt. Ból głowy, mdłości, ogólne osłabienie – przyczyną tego może być niewietrzone mieszkanie, w którym na dodatek unosi się wątpliwy zapach sztucznych odświeżaczy, które – jeśli są słabej jakości – mogą powodować takie odczucia. Dyfuzory zapachowe, kadzidła, czy świeczki zapachowe są świetną alternatywą dla chemicznych odświeżaczy.

Jak odświeżyć aurę w mieszkaniu?

Tysiące produktów reklamowanych jako długotrwałe i niezastąpione w walce z przykrymi zapachami. Może i działają, ale czy nie lepiej zastanowić się nad bardziej naturalną, a do tego trwalszą metodą odświeżania powietrza w domu? Co stosować, by w swoim domu osiągnąć piękny, a przy tym naturalny zapach?

Dyfuzory zapachowe

Wybieraj dyfuzory zapachowe tylko z naturalnych olejków, które po mieszkaniu rozprowadzane są za pomocą bambusowych patyczków. Jedno takie dozowanie starcza nawet na kilka tygodni, a zapach jest zdecydowanie wyczuwalny. Dyfuzory zapachowe posiadają ładne, szklane opakowanie, które nie będzie szpecić i zaburzać estetyki domu, a dzięki temu możesz je położyć niemal w każdym miejscu. Taki dyfuzor można także zrobić samemu, wystarczy do tego szklane naczynie, na przykład niewielkich rozmiarów butelka, oraz patyczki bambusowe do szaszłyków i woda, do których wlewa się naturalne olejki.

Naturalne świece zapachowe

Możesz użyć świec, które zwyczajowo dostępne są w każdym sklepie, jednak naturalne świece zapachowe nie tylko zapewnią ładny zapach, który długo będzie utrzymywał się w mieszkaniu, ale też będzie kojący i uspakajający – bez żadnych przykrych konsekwencji zdrowotnych. Naturalne świece zapachowe tworzone są z wosku sojowego lub pszczelego z dodatkiem naturalnych olejków.

Wosk zapachowy

To kolejna alternatywa dla sztucznych odświeżaczy powietrza. Woski zapachowe, które wsypuje się do kominka do świeczek rozpuszczają się pod wpływem ciepła i tym samym wydzielają piękny aromat, który utrzymuje się w mieszkaniu naprawdę długo.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku