Jednym z nieodzownych elementów sprzątania jest mycie podłóg. Zazwyczaj wykonujemy tę czynność na końcu całego procesu porządkowego i mimo tego, że wydaje się ona banalna, to często potrafi przysporzyć niepotrzebnych nerwów, szczególnie jeśli mamy do czynienia z uciążliwymi do zmycia zabrudzeniami lub nieodpowiednim sprzętem, którego używamy. Wysłużony wkład w mopie, czy niesprawny system wyciskania wody w wiadrze przyczyniają się do niepotrzebnego przedłużania sprzątania, które – może trudno w to uwierzyć – naprawdę może być łatwe i przyjemne.

Mycie podłogi od A do Z

Po uporaniu się z warstwą kurzu, piasku i innych drobnych nieczystości znajdujących się na podłodze każdy z nas odruchowo sięga po mopa, aby pozbyć się ewentualnych plam oraz nadać posadzce świeżości i blasku. To, co najczęściej irytuje to powstające podczas mycia smugi, które po wyschnięciu wyglądają wyjątkowo nieestetycznie i wymuszają na nas powtórzenie czynności. Jakie są więc przyczyny pojawiania się tego typu smug?

  • Niedokładnie zamieciona podłoga lub nadmiar zabrudzeń
  • Niewłaściwy, wysłużony lub brudny wkład w mopie
  • Zanieczyszczona woda w wiadrze
  • Źle dobrany środek myjący lub zbyt duża jego ilość rozpuszczona w wodzie

Rodzaj mopa oraz detergenty czyszczące warto również dobrać do typu podłogi, gdyż zarówno płytki, panele, jak i parkiet inaczej reagują na różne środki oraz materiał, jakim je myjemy.

Jaki mop sprawdzi się najlepiej?

Niezwykle popularne stały się ostatnio mopy obrotowe posiadające zintegrowany system wyciskający oraz filtrujący wodę, takie jak mop firmy Spontex – https://spontex.pl/full-action-compact/. Nowoczesna komora wiadra gwarantuje o wiele sprawniejsze płukanie końcówki mopa oraz jej osuszenie bez rozpryskiwania wody. Dzięki ruchomej konstrukcji, wysokiej jakości wsadowi z mikrofibry oraz możliwości oddzielenia w wiadrze czystej wody od brudnej, mycie podłogi staje się jeszcze bardziej efektywne. Specjalny odpływ pozwala na łatwe opróżnienie dolnej komory z brudną wodą, a kształt wiadra sprawia, że jego ostateczne czyszczenie jest niezwykle łatwe. Taki mop świetnie sprawdza się przy każdym rodzaju podłogi i pozwala zaoszczędzić wiele czasu oraz zminimalizować wysiłek, jaki przeważnie trzeba włożyć w gruntowne sprzątanie naszych czterech kątów. Wysokiej jakości materiały użyte do jego wykonania, lekkość, poręczność i innowacyjność rozwiązań zastosowanych w systemie zapewniają wygodę i satysfakcję z użytkowania. Taki produkt bez wątpienia jest w stanie posłużyć przez długi, długi czas.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku